RTX 4070 ve oyun icin islemci tavsiyesi

Huseyn66

Femtopat
Daha fazla  
Oyun icin hangi islemciyi tavsiye edersiniz? Ekran karti RTX 4070.
Ryzen 7 7800x3D mi i7 13700KF mi i9 13900KF mi, sizce hangisini almalıyım?
Parayi dusunmeyin sadece hangisi oyun icin daha iyi onu merak ediyorum.
FPS oyunlari icin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna göre değişir bu arada soyleyim ancak Valorant ve çoğu FPS oyunu tekli çekirdek kullanıyor. İleriyi bilemem günümüzde durum böyle arastırabilirsiniz. Çoklu çekirdek is makineleri için önemlidir.

Hocam ben i7 13700K ve i9 13900K arasında kaldım. Çünkü RTX 4070 i9 13900K'ya gore gore zayif kalıyor FPS düşmesi falan olur mu diye dusunuyorum.

Hocam 4 yıl beni götürsün diyorsanız i9 alabilirsiniz yalnız soğutması çok zor o işlemciyi. Sizin için i7 12700K daha uygun.

Oyuna göre değişir bu arada soyleyim ancak Valorant ve çoğu FPS oyunu tekli çekirdek kullanıyor. İleriyi bilemem günümüzde durum böyle arastırabilirsiniz. Çoklu çekirdek is makineleri için önemlidir.

Hocam 4 yıl beni götürsün diyorsanız alabilirsiniz yalnız soğutması çok zor o işlemciyi. Sizin için i7 12700K daha uygun.

4X fan + 360mm sivi sogutucum var yeter mi? Hocam.

Bir de Valorant ve CS de ne kadar soyuyabilirki hocam en fazla.

Bir de Valorant ve CS de ne kadar soyuyabilirki hocam en fazla.

Hocam açıkçası markası modelide önemli ama yeterli olur diye düşünüyorum oyunlar için tabii tam gücüyle render alırsanız yeterli olur mu bilmiyorum. Olmadi değiştirirsiniz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı