RTX 4070 veya 4070 Ti alınır mı?

MEHMET TAS YT

Centipat
Daha fazla  
Selam, son zamanlarda F/P sistemlere bakındım ve RTX 4070'li bir sistem gördüm ve çoğu kişi; "almayın VRAM sıkıntısı çekersiniz 4-5 yıla bu kartlar gider" dediler, "RX 7900 XT, RTX 4080, RTX 4090" almamı söylediler ama bu sistemler bayağı pahalı RX 7900 XT alın dediler ama RTX 4070 bana teknoloji vs. Açısından daha mantıklı geliyor ve 12 GB nasıl 4-5 yıla çöp oluyor anlamadım o zaman kimse 4070 RTX veya altı sistem almasın herkes 100-150K'ya RTX 4090 alsın, o zaman NVIDIA bu kartları neden çıkardı sizce RTX 4070 ve RTX 4070 Ti kartları alınır mı?

Kullanım amacı: Klasik oyunlar, basit hikâye oyunları ve FPS tarzı oyunlar, overclock yok yapmayacağım iş içinde değil.

Not: Sistem önermeyin sistem sormadım ekran kartı sordum. Önerenler oluyorda.

Son düzenleyen: Moderatör:
12 GB VRAM'in yetersiz olduğu falan yok, hem kartların FG, DLSS vb. sahip oldukları teknolojiler ile VRAM kullanımı daha da düşüyor zaten. Sorunun cevabı gayet de alınır.
Evet hocam bende öyle diyorum çoğu kişi kartı extreme durumlarda kullanacağımızı düşünüyorlar

12 GB VRAM'in yetersiz olduğu falan yok, hem kartların FG, DLSS vb. sahip oldukları teknolojiler ile VRAM kullanımı daha da düşüyor zaten. Sorunun cevabı gayet de alınır.
Yani hocam bırakın 12Gb'tı 8Gb bile götürür yıllarca.

Son düzenleme:
Bu konuda çok bilgili değilim, ama şu VRAM yetersiz diyen insanların konu hakkında bilgisi olmadığı, sırf internette başka birinden duyduğu için öyle söylediği izlenimi var bende.

1080p için 8 GB VRAM AMD tarafında yetmeyebilir ama NVIDIA tarafında yeter ancak 1440p çözünürlük için yetmiyor denince herkes VRAM sorunu var falan diye başlattı 1080P'de çok nadir var VRAM darboğazı yeni nesil oyunlarda ki zaten biz burada 12 GB VRAM'den bahsediyoruz.

Millet 6 GB'lık 1660 Super'le cayır cayır oyun oynuyor hala. 12 GB 4070/Ti kartlar uzun süre götürür.

Hocam GTX 1660 Super denen kart Alan Wake 2'de nasıl performans veriyor baktınız mı? VRAM darboğazı 1080P'de yaşanmaz bence 8 GB ile ancak 1440P'de rahat yaşanır zaten onda da ekran kartının gücü yetmez.

çoğu kişi; "almayın VRAM sıkıntısı çekersiniz 4-5 yıla bu kartlar gider"
Ee ne bekliyorlar o kişiler? 10 yıl aynı kartı kullanmayı mı? Çok beklerler. Zaten o kartların ömrü 4-5 yıl. Vram sorunu falan da çekemezsin zaten. 12 GB VRAM çatır çutur yeter. Bütçen 35K civarlarına çıkarsa 4070 Ti Super alabilirsin bu arada. Ocak ayında çıkış yapacak kartlar. Ama soruna bakarsak her türlü alınır.

DLSS ve RTX geleceğe yön verecek AMD alma derim 12 GB buran gayet yetiyor ama sana yetersiz geldiyse 2024'te bir vestivalde RTX4070 Ti süper çıkacak onu bekle VRAM'ı daha yüksek olacak RTX4070 Ti Al geç derin. AMD hem yazılımı sıkıntılı hem de yayınlarda filan yetersiz. AMD ham güç bakımından geçmiş olabilir. Hatta ham güç bakımındangüçlü olduğu için FSR açınca daha yüksek FPS veriyor ama görüntüdeki bozulmaları göz önüne almak lazım DLSS hem fos arttırıyor hem daha iyi görüntü veriyor artık ham gücün önemi kalmadı ben hikayeli oyunlarda grafiğe kasıp kasmadığına bakıyorum FPS oyunlarının çoğu zaten işlemciye yükleniyor AMD elinde kalır derim. Battele royal oyunlarda ise RX ön plana çıkabliyor ama aradaki far çok fazla değil NVIDIA Al derim(ayrıca Battle royal de oyunu kasmasan oynatması önemli FPS oyunlarındaki gibi değil)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı