RTX 4070 vs RX 7800 XT

tarkanbeyaz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
  • MSI B650 Gaming Plus AM5 DDR5
  • Ryzen 5 7600
  • Corsair Vengeance DDR5 32 GB CL36 5600MHz
  • Samsung NVMe 980 1TB
  • Thermaltake H570 tg 750W 80 Plus
Yukarıdaki bileşenlerin hepsini satın aldım. Bir tek ekran kartı kaldı. Onda da kalan bütçeme göre 3 tane seçenekte kararsız kaldım. Ana sorun NVIDIA vs AMD çıkmazı. RX 7800XT almaya karar verdikten sonra bir NVIDIA kullanıcısı olarak içimde tekrar RTX 4070 hevesi kıpraştı. Aşağıdaki F/P olarak tercih ettiğim modellerden hangisini ve neden tercih etmeliyim anlatırsanız bu arkadaşınıza büyük yardım etmiş olursunuz.

Öncelikle RX 7800 XT alacaksam PowerColor Hellhound mı yoksa XFX Merc 319 mu tercih etmeliyim? Ya da! 3-4K fiyat farkı gözetmeksizin RTX 4070 ekran kartını alıp Ray Tracing farkını yaşamalı mıyım? Gelecek FSR 3.0, DLSS'i yakalayabilir mi? AMD Hyper RX de göz ardı edilmemeli gibi ama GTX 1060 kullanan biri olarak bunlara ve gerekliliklerine çok uzağım. Bu konularda aydınlatılmak ve tercihime yardımcı olmanızı istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hocam AMD tarafında daha yazılımlar çıkmadı. Şu an ileride ne olur kimse bilmiyor RTX 4070 hem DLSS 3 hem fg olduğu için 2 katından fazla FPS Garanti, belki AMD daha çok verebilir ama garanti yok suanlik.

Ayrıca şu an Hyper-RX kötü, çözünürlük düşürmekten bir farkı yok ileride gelişirse ayrı.
En çok ne işle uğraştığını da önemli ama nvida her konuda 2-3 adım daha önde.

Son düzenleme:
Ben 7800 XT tercih ederdim. Nedeni ise fiyatı tabi ki. Hikayeli oyunlar pek oynamıyorum, genelde online FPS oyunlarını tercih ederim. Benim ihtiyaçlarıma göre RX 7800 XT tercih sebebi olur. Sizin ihtiyaçlarınız neler ona göre karar verin. Mesela Call of Duty oynuyorsanız RX 7800 XT alın ama yok CP 2077 oynuyorum ve ray tracing illa ki isterim diyorsanız RTX 4070 alın. Ayrıca fiyatı düşen RTX 4070'ler vardı. Bulursam paylaşırım.

4070 kararsız olduğum bir kart, Ti ve üstünde genelde NVIDIA, altında AMD taraftarıyım ama 70 ara bir kart. Kartın oyun haricinde işlem gücünü kullanır mısınız, onu da bir düşünün.

RTX 4070 tercih edin. Teknoloji, yazılım, optimizasyon vb. konularda hala NVIDIA daha iyi. Dolayısıyla AMD'nin fazla VRAM'e sahip oluşuna bakmayın derim. Sisteminizle çok tatlı bir uyum yakalar hem.

Merhaba arkadaşlar,
  • MSI B650 Gaming Plus AM5 DDR5
  • Ryzen 5 7600
  • Corsair Vengeance DDR5 32 GB CL36 5600MHz
  • Samsung NVMe 980 1TB
  • Thermaltake H570 tg 750W 80 Plus
Yukarıdaki bileşenlerin hepsini satın aldım. Bir tek ekran kartı kaldı. Onda da kalan bütçeme göre 3 tane seçenekte kararsız kaldım. Ana sorun NVIDIA vs AMD çıkmazı. RX 7800XT almaya karar verdikten sonra bir NVIDIA kullanıcısı olarak içimde tekrar RTX 4070 hevesi kıpraştı. Aşağıdaki F/P olarak tercih ettiğim modellerden hangisini ve neden tercih etmeliyim anlatırsanız bu arkadaşınıza büyük yardım etmiş olursunuz.

Öncelikle RX 7800 XT alacaksam PowerColor Hellhound mı yoksa XFX Merc 319 mu tercih etmeliyim? Ya da! 3-4K fiyat farkı gözetmeksizin RTX 4070 ekran kartını alıp Ray Tracing farkını yaşamalı mıyım? Gelecek FSR 3.0, DLSS'i yakalayabilir mi? AMD Hyper RX de göz ardı edilmemeli gibi ama GTX 1060 kullanan biri olarak bunlara ve gerekliliklerine çok uzağım. Bu konularda aydınlatılmak ve tercihime yardımcı olmanızı istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Bunu alın geçin, ısınma sorunu yok diye biliyorum.

Ben 7800 XT tercih ederdim. Nedeni ise fiyatı tabi ki. Hikayeli oyunlar pek oynamıyorum, genelde online FPS oyunlarını tercih ederim. Benim ihtiyaçlarıma göre RX 7800 XT tercih sebebi olur. Sizin ihtiyaçlarınız neler ona göre karar verin. Mesela Call of Duty oynuyorsanız RX 7800 XT alın ama yok CP 2077 oynuyorum ve ray tracing illa ki isterim diyorsanız RTX 4070 alın. Ayrıca fiyatı düşen RTX 4070'ler vardı. Bulursam paylaşırım.
RTX 4070 18299 TL

Fiyatı gayet uygun ama dediğim gibi oynadığınız oyunlar ve ihtiyaçlarınız neler onlara göre seçim yapın. Yine söylüyorum benim oyum RX 7800 xt :)

RX 7800 XT 17199 TL

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Yeşil güzeldir hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı