RTX 4070'li sistemde FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

Shavk

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16x2
SSD veya HDD modeli
1 TB SSD
Ekran kartı
Gigabyte RTX 4070 12GB
Anakart
B760M
İşlemci
Intel i5 13600KF
Merhabalar yeni sistem dizdim. Gigabyte RTX 4070 12GB ekran kartı/ Intel i5 13600KF sistem dizdim. Oyunlarda FPS'im takılıyor. Mouse sağa sola çevirince, karakterle koşunca yürüyünce takılıyor oyunum. FPS 350 civarındayken kare kare bir anda 45-60 FPS oluyor sonra tekrar yükseliyor. Buda takılma meydana getiriyor. Windows 11 kullanıyorum. Gerekli driverları da güncel sonuna kadar. 35k para verdik hayrını göremedik.Çaresi nedir bu işin_

Merhabalar yeni sistem dizdim. Gigabyte RTX 4070 12GB ekran kartı/ Intel i5 13600KF sistem dizdim. Oyunlarda FPS'im takılıyor. Mouse sağa sola çevirince, karakterle koşunca yürüyünce takılıyor oyunum. FPS 350 civarındayken kare kare bir anda 45-60 FPS oluyor sonra tekrar yükseliyor. Buda takılma meydana getiriyor. Windows 11 kullanıyorum. Gerekli driverları da güncel sonuna kadar. 35k para verdik hayrını göremedik.Çaresi nedir bu işin_
PC yi ilk açtığında oyuna girmeden PC' yi yeniden başlatıp dener misin ? Yine aynısı oluyor mu bakalım. Benzer sorunu yaşadım Fast Boot dan dolayı oluyordu bende.

Hocam RAM'lerin detaylı bilgisini ve görev yöneticisinde bellek yerinden bir SS atabilir misin?
Adsız.png

@Shavk oyundayken atarsan çok iyi olur. Boştaki sıcaklıklar mı bu? Boştaki ise termal macun yenile ve soğutucuyu çıkarıp güzelce bağla güzel temas edecek şekilde. Olmazsa virüs taraması yap.

Geri
Yukarı