Çözüldü RTX 4080 sistem yavaş açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Diparemre

Centipat
Daha fazla  
RAM
32 GB CL36 6000mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 990 pro
Ekran kartı
RTX 4080
Anakart
X670e MSI Tomahawk
İşlemci
R7 7800x3D
Merhaba arkadaşlar bilgisayar durduk yere 1:30 dakikada açılmaya başladı kendi bildiğim şeyleri denedim ancak bir değişiklik olmadı.

Sanki sabit bir değer yazılmış gibi 72.2 sn içinde açılıyor bu çok sinir bozucu bir durum yeniden başlatma veya aç kapama da hız değişikliği yok bilgisayara format attım bu sorundan sonra belli düzelir diye bir değişiklik olmadı.

BIOS'tan belki de dedim oralara baktım ancak olduğunu düşünmüyorum bildiğiniz başka bir çözüm varsa yazın (bilgisayarı 5 aydır kullanıyorum ilk defa oldu yani sıfırdan böyle bir sorun yoktu)

Çözüm
SSD'ye kurulu değil mi?
Fast boot açın veya kapatın. Hangisiyse tam zıttı.
Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yapın.
Merhaba arkadaşlar bilgisayar durduk yere 1:30 dakikada açılmaya başladı kendi bildiğim şeyleri denedim ancak bir değişiklik olmadı.

Sanki sabit bir değer yazılmış gibi 72.2 sn içinde açılıyor bu çok sinir bozucu bir durum yeniden başlatma veya aç kapama da hız değişikliği yok bilgisayara format attım bu sorundan sonra belli düzelir diye bir değişiklik olmadı.

BIOS'tan belki de dedim oralara baktım ancak olduğunu düşünmüyorum bildiğiniz başka bir çözüm varsa yazın (bilgisayarı 5 aydır kullanıyorum ilk defa oldu yani sıfırdan böyle bir sorun yoktu)

BIOS güncel mi?

SSD'ye kurulu değil mi?

Çözüm
Windows falan kurdunuzmu eğer yanlış kurulduysa bekletiyor.
Windows düzgün kurduğumu düşünüyorum sistem çalışırken hiç bir sorun yok ancak açılması dediğim gibi 72.2 sn sürüyor bu sayı hiç değişmedi son 4 5 gündür.

SSD'ye kurulu değil mi?
Şuan bilgisayarın yanında değilim ancak Samsung 990 Pro'ya yüklü Windows HDD'yr bağlı değil sisteme, fast boot olayını anakartın BIOS'unda aradım ancak öyle bir ayar bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Testleri yapın ilk olarak.

SSD'ye kurulu değil mi?

Konudaki BIOS ayarını yaptım 13.2 sn de BIOS açıldı (sorun düzeldi).yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı