RTX 4080 sistemde düşük FPS

Quuadro

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 7-8 ay önce bilgisayar toplamıştım. Yaklaşık bir haftadır oyunlarda düşük FPS ve anlık takılmalar yaşıyorum. Alan Wake 2 de özellikle çok düşük FPS alıyorum. Sebebi nedir? Acaba yardımcı olabilir misiniz? Sistem özeliklerim şöyle;

Ekran kartı ASUS ROG STRIX RTX 4080.

Anakart ASUS ROG Crosshair X670e Hero.

İşlemci Ryzen 9 7900X.

İşlemci soğutucu Corsair H150i Elite LCD.

SSD Samsung 990 Pro 1 TB M.2

RAM Corsair (4x16) 64 GB 6000 MHz DDR5.

Kasa Corsair iCUE 5000t.

PSU termaltake Toughpower 1200W Gold tam modüler.

Monitör AOC CU34G2X 34 " Curved 3440X1440.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük FPS'den kastınız nedir. Kaç FPS civarı?

Hocam bende ASUS ROG 4080 kullanıyorum. Normalde ekran kartı sürücülerim günceldi. Armony crate de ekran kartı güncellemesi görünüyordu. Oradanda güncelleyince ekran kartım düşük FPS ve ufak ufak droplar yemeye başladım oyunlarda. Sonra DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim, sorun kalmadı. Sizde böyle dener misiniz?

25 FPS'e falan düşüyor. Anlık takılmalar oluyor. DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden yüklemeyi de denedim. Fakat bir sonuç elde edemedim.

25 FPS'e falan düşüyor. Anlık takılmalar oluyor. DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden yüklemeyi de denedim. Fakat bir sonuç elde edemedim.
Oyunla alakalı internette videolara bakarsan göreceksin ki DLSS açarak oynaman gerekiyor. 2k ultra RT açıkken 30 fps alıyor videodaki arkadaş...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki diğer oyunlarda da bunu yapması tuhaf değil mi? Mesela Call of Duty Warzone oynarken de bir anda FPS düşüyor takılıyor.

Peki diğer oyunlarda da bunu yapması tuhaf değil mi? Mesela Call of Duty Warzone oynarken de bir anda FPS düşüyor takılıyor.
Çoğu oyunda bu sorun var mı ona bakmak gerek. Warzone dediğin oyun online bir oyun sonuçta map durumu vs. hikaye tabanlı oyunlar gibi değil. Örnek olarak Rust oynuyorum mesela senelerdir herkes ani fps dropları alıyor ve hala çözülmemiş durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı