RTX 4080'li sistem önerisi

Bütçe
60k-65k
Anakart: https://www.akakce.com/anakart/en-u...8SoniJXa0kBCHdaBVLa6WZuxJANG9t_QaAuklEALw_wcB

İşlemci: Intel i5-13600KF On Dört Çekirdek 2.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Soğutucu: https://www.akakce.com/islemci-sogu...aAn-8QLifghrZONPMbGtgQE5ggxai6DsaApJoEALw_wcB

Ekran Kartı: https://www.akakce.com/ekran-karti/...6lsg-256-bit-gddr6x-16-gb-fiyati,5299894.html

RAM: Kingston Fury Beast 32 GB (2x16) 5200 Mhz DDR5 CL40 KF552C40BBK2/32 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SSD: Kingston 1 TB KC3000 SKC3000S/1024G M.2 PCI-Express 4.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kasa: Phanteks Eclipse P500A DRGB PH-EC500ATG_D 3 Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

PSU: FSP Hydro G Pro HG2-1000 1000 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Toplam 62.774 lira tutuyor ama ekran kartını kesinlikle şimdi almayın. Önce yeni kartların piyasaya girmesini, oturmasını bekleyin yoksa ciddi miktarda zarar yapabilirsiniz. Ekran kartı hariç sistemi alabilirsiniz ancak işlemci 13600KF yani entegre ekran kartı yok görüntü alamazsınız. Ayrıca Z690 çipset anakart kullandığım için BIOS güncellemeniz gerekiyor 13. nesil işlemci için. Anakartta BIOS Flashback desteği var bu terimi Google'da aratarak bilgi edinebilirsiniz.

@messinicocugu hocam OC yapılacağını düşünerekten 1000W PSU önerdim siz ne düşünüyorsunuz?

Eğer 850W PSU'ya çevirecekseniz: NZXT C850 Gold NP-C850M-EU 850 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İyi sistem hocam sadece RAM olarak bu alınabilir:

Harikasınız çok teşekkürler. Hocam son olarak 27" 2k monitör de ekleyeceğim fakat, g sync compatible mı yoksa native g-sync mı bakmalıyım?
Sadece G-Sync monitör almak pahalıya kaçabiliyor ve aralarında ki fark ödemeye değmez bana sorsanız aynı fiyatta G-Sync ve Freesync ile çalışan mı yoksa sadece G-Sync çipi olanı mı alırdın deseniz G-Sync ve Freesync uyumlu olanı alırım çünkü arada düşünülmesi gereken yenileme hızı, panel kalitesi... fazla etken olabiliyor ancak yine de çok bilgiliyim diyemem. Monitör kategorisinde konu açabilirsiniz daha fazla/güvenilir bilgi için.

32 inch çok büyük, 27 inchde de 4K gereksiz geliyor bana. Masabaşında 32 inch gözlerimi çok yoruyor.

@waltmeisterrr @messinicocugu merhaba tekrardan. RAM önerilerinizde 6000 6400 MHz'lik RAM önermemenizin sebebi işlemci kaynaklı mı acaba?

6000 6400MHz RAM'ler de alınabilir ama attığım RAM şu an F/P olduğu için attım yoksa onlarda olur.

32 inch çok büyük, 27 inchde de 4k gereksiz geliyor bana. Masabaşında 32 inch gözlerimi çok yoruyor.

@waltmeisterrr @messinicocugu merhaba tekrardan. Ram önerilerinizde 6000 6400 mhz lik ram önermemenizin sebebi işlemci kaynaklı mı acaba?
Önermemekten ziyade fiyat farkına değecek ürün değiller. Önerilen RAM hali hazırda hızlı daha hızlısına gerek olduğunu düşünmüyorum.

@waltmeisterrr Merhaba tekrardan. Bu sefer işlemci soğutucu ile alakalı bir sorum olacak. TT TH360 modeli araştırdığımda lga1700 desteği görünmüyor ama bir sorun yaratır mı acaba?
Belirli satıcılar yanında kit ile gönderiyor ancak kullanım kılavuzunda LGA1700 desteği yok, haricen satılan kitler var 150 lira civarında istemiyorsanız başka sıvı soğutucu önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı