RTX4060 laptop için HDMI destekli 4500₺ monitör önerisi

Haluk Albayrak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, RTX 4060 ekran kartlı bir laptop aldım. Maksimum 4500 TL olmak üzere monitör önerebilir misiniz? Bir yerden okuduğuma göre bazı monitörler HDMI portundan G-Sync desteklemiyormuş sanırım. Laptopta sadece HDMI 2.1 portu var, dikkate alırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu hakkında bilgim yok ama normalde olması lazım. Bu monitörün HDMI'yı 2.0 özellikliymiş. Sanırım bu olabilir.

Bu konu hakkında bilgim yok ama normalde olması lazım. Bu monitörün HDMI'yı 2.0 özellikliymiş. Sanırım bu olabilir.

Hocam AOC 24G2SPU/BK ve Gigabyte G24F-2 de öneriliyor ne düşünüyorsunuz bu 3'ü arasından?

AOC'nin HDMI versiyonu 1.4 olarak yazıyor sitede. G-Sync için nasıl olur bilemiyorum. Gigabyte 180Hz'i destekliyormuş O.C yaparsan monitöre. Oyun sırasında 144FPS'e yaklaşırsan 180Hz'de biraz daha akıcı olur oyun.

Benim için renk kalitesi de çok önemli aslında. Gigabyte sanırım HDMI üzerinden G-SYNC desteklemiyormuş.

Çoğu monitör yazılımsal olarak G-SYNC'i destekliyor diye biliyorum ama notebook'ta durum nasıl bilemiyorum. Eğer bulunduğun yerde Vatanbilgisayar varsa gidip belki bir deneme şansın olabilir benim önerdiğimin.

IPS monitörlerde renkler gerçeğe yakın oluyor. Eğer renkler önemliyse IPS panelli olmayan bir monitör alma.

Çoğu monitör yazılımsal olarak G-Sync'i destekliyor diye biliyorum ama Notebook'ta durum nasıl bilemiyorum. Eğer bulunduğun yerde Vatan Bilgisayar varsa gidip belki bir deneme şansın olabilir benim önerdiğimin.

IPS monitörlerde renkler gerçeğe yakın oluyor. Eğer renkler önemliyse IPS panelli olmayan bir monitör alma.

Tamamdır hocam araştırma yapıyordum şimdi çözdüm olayı. Monitöre display ile bağlayıp Type-C ile de laptopa bağlayacağım. AOC alayım o halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı