RTX4060 Ti ve R9 7900 için güç kaynağı önerisi

warchitecture

Hectopat
RAM
32 GB
İşlemci
Ryzen 9 7900
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi ekran kartı ve işlemciye sahip PC topluyorum. Güç kaynağı konusunda kararsız kaldım pek bilgim yok. Çok fazla model var ve herkes farklı bir şey söylemiş. 3000 TL'ye kadar bütçe ayırdım Power için. 3100-3200 de olur tabii. Önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın tavsiye edilen gücün 100 watt üstünü almanızı öneririm mesela 550watt istiyor RTX4060 Ti 700 watt alabilirsiniz. Veya bütçeniz kısıtlıysa 550W alabilirsiniz.

Bu yeterli olur;

Bunlar da bütçeye göre;

Şunun da fiyatı iyi gibi ama elde pek bir veri yok;

Bu yeterli olur;

Bunlar da bütçeye göre;

Şunun da fiyatı iyi gibi ama elde pek bir veri yok;

Bir konuda high power gametech gibi markalardan uzak durun bilindik iyi markalar alın sistem elinizde kalır vs yazmışlar sizin bir bilginiz var mı bu markayla alakalı?

Birde önerdiğiniz FSP mi yoksa https://www.akakce.com/power-supply...0-bronze-750w-120mm-fan-fiyati,183459376.html bu mu daha iyi olur

Bence 850 watt yeterli olur
Sadece Watt dan ziyade marka kalite güvenlik vs de önemli o yüzden açtım konuyu

@warchitecture marka bazında değil de model bazinda değerlendirmek lazım. High Power'ın da görece düşük seviye modelleri tabii ki var. Ama biri üretici, diğeri taşeron; ikisi PSU konusunda denklenebilir değil.

Modelin iç yapi bilgisi veya testi vardır, ayrı konu.

GSM Lite Pro, Hydro K Pro'ya nazaran daha iyi bir model. İkisi de sisteminizi besler tabii ama zorlandıklarında verdikleri peformanslar da önemli tabii.

@warchitecture marka bazında değil de model bazinda değerlendirmek lazım. High Power'ın da görece düşük seviye modelleri tabii ki var. Ama biri üretici, diğeri taşeron; ikisi PSU konusunda denklenebilir değil.

Modelin iç yapi bilgisi veya testi vardır, ayrı konu.

GSM Lite Pro, Hydro K Pro'ya nazaran daha iyi bir model. İkisi de sisteminizi besler tabii ama zorlandıklarında verdikleri peformanslar da önemli tabii.
FSP Hydro GSM Lite PRO 650W HGS-650M Hydro GSM Lite PRO serisi 650W 80+ GOLD Yarı tak çıkar kablolu Güç kaynaÄı - inventus Bunu alıyorum o zaman fiyatı da iyiymiş

Render ve modelleme de kullanacağım PC yi ondan dolayı yük altında performansı önemli benim için

FSP Hydro GSM Lite PRO 650W HGS-650M Hydro GSM Lite PRO serisi 650W 80+ GOLD Yarı tak çıkar kablolu Güç kaynaÄı - inventus Bunu alıyorum o zaman fiyatı da iyiymiş

Render ve modelleme de kullanacağım PC'yi ondan dolayı yük altında performansı önemli benim için

Ekran kartında yeni pin mevcutsa veya ileride alacağın kartta lazım olur diyorsan bu daha mantıklı olur High Power iyi bir markadır.

Geri
Yukarı