Rufus'un bozduğu diski düzeltmek

at13a

Picopat
Yer
Çorum/İskilip
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Rufus'tan flash belleğime Windows 11 yazıyordum. Yarısına gelmişti aniden işlemi kesti ve başarısız dedi. Sonra diskimi bu hale getirdi, ne yaparsam yapayım hiçbir şekilde geri gelmiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    786,1 KB · Görüntüleme: 64

Buradan MiniTool Partition Wizard ücretsiz sürümünü indirip diske müdahale etmeye çalışın bakalım. Kurulum esnasında nelerin tikli olup olmadığına dikkat edin. Ekstra işinize yaramayacak programlar kuruyor. Onları kapatın.

Rufus'tan flash belleğime Windows 11 yazıyordum. Yarısına gelmişti aniden işlemi kesti ve başarısız dedi. Sonra diskimi bu hale getirdi, ne yaparsam yapayım hiçbir şekilde geri gelmiyor.
Cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp diskpart menüsünden gpt formatına çevirmeyi denediz mi ?
Sırasıyla ;
diskpart
list disk
hangi diskiniz ise ; select disk 0 veya 1
öncelikle biçimlendirme için ; clean
daha sonra ; convert gpt

Disk Yönetiminde nasıl gözüküyor?
Böyle:
1715893093373.png

Buradan minitool Partition wizard ücretsiz sürümünü indirip diske müdahale etmeye çalışın bakalım. Kurulum esnasında nelerin tikli olup olmadığına dikkat edin. Ekstra işinize yaramayacak programlar kuruyor. Onları kapatın.

Normalde Partition recovery yapmıştım ancak olmamıştı ne yapayım?

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp diskpart menüsünden GPT formatına çevirmeyi denediz mi?
Sırasıyla;
Diskpart.
List disk.
Hangi diskiniz ise; select disk 0 veya 1
Öncelikle biçimlendirme için; clean.
Daha sonra; convert GPT.

Hocam yaptım sonuç hala aynı değişen yok.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    681,7 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 28
Hocam gerekirse uzak bağlantı yapalım ama nasıl güveneceğim? Yönlendirseniz olmaz mı?

Clean komutu verdiğimde böyle bir hata alıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20240518_193348.jpg
    IMG_20240518_193348.jpg
    127,3 KB · Görüntüleme: 20
Hocam gerekirse uzak bağlantı yapalım ama nasıl güveneceğim? Yönlendirseniz olmaz mı?

Clean komutu verdiğimde böyle bir hata alıyorum.
Bir de bu komutları deneyin ;
diskpart
list disk
select disk (e.g. 1)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format FS=FAT32 quick override
assign
exit

Clean komutunu uyguladığımda "diskpart has encountered an error: Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor." see the System Event log for more information." hatasını alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı