Ruhsatlı kuru sıkı almak için neler yapılmalı?

BthnKnbr

Hectopat
Daha fazla  
Hobi amaçlı bir kuru sıkı satın almak istiyorum. Ruhsatlı silah satın alma yaşım için 11 ay daha beklemem gerekiyor ve ailecek silahlara çok ilgiliyiz tamamen hobi amaçlı.
Detaylı bir şekilde nasıl alabileceğimi anlatabilir misiniz? İnternetten baktığın zaman güncel bir şey bulamadım ve herkes farklı bir şey söylüyor.
Daha önce bizzat gidip almış kişilerin masrafları ile birlikte güzelce anlatmasını çok isterim. Hem de güncel bir rehber yaratmış oluruz.

Hobi amaçlı bir kuru sıkı satın almak istiyorum. Ruhsatlı silah satın alma yaşım için 11 ay daha beklemem gerekiyor ve ailecek silahlara çok ilgiliyiz tamamen hobi amaçlı.
Detaylı bir şekilde nasıl alabileceğimi anlatabilir misiniz? İnternetten baktığın zaman güncel bir şey bulamadım ve herkes farklı bir şey söylüyor.
Daha önce bizzat gidip almış kişilerin masrafları ile birlikte güzelce anlatmasını çok isterim. Hem de güncel bir rehber yaratmış oluruz.

Ben öylesine bir sorayım dedim, av bayisindeki adam prosedürlerin çoklaştığını ama istersem ruhsatsız satabileceğini söyledi, boşu boşuna o saçmalığa girmeye değmez, sakın bunu düşünme. Kullanmak için gerçekten ama gerçekten şehirden uzak, dağ bayırda kullan ve sana tavsiyem bir noktada durup pat pat sıkıp durmayın, mesela dağlık bir yerde piknik yapıyorsun, oradan ayrılmaya yakın vakitte sık sıkacaksan sonra ayrıl. Çünkü polis-jandarma çok keyfi davranıyor, ben her şeye uygun biçimde davrandığım halde şehrin çıkışında, ormanlık bölgede 2-3 tane atıp 5 dk ya polis gelip silahı almıştı. 2 polis gelmişti, ruhsatı gösterdim, bir tanesi ikna oldu, tamam ya ruhsatı varmış dedi, diğeri de yok yok onun önemi yok dedi, silaha el koyuldu, yıllar önce 1000 TL de ceza yedim. Belki daha önce de silahı kaptıracaktım ama dediğim gibi ayrılacağım zaman yaptığım için polis gelmesi gibi bir şey yaşamadım. Bunlar aklında olsun. Son olarak sakın dışarıda yanında gezdirmeye çalışma, turuncu halkayla da oynama, boyasını kurcalama.

Geri
Yukarı