Çözüldü Rus sitesinden oyun yükledikten sonra fanlar %100'de çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

saudae

Hectopat
Yer
Angara
Merhaba, dün kardeşim oyun yüklediğini söylemişti bilgisayarıma. Rus bir siteden NFS Heat yüklemiş bilgisayar fan sesinde bir anormallik vardı fan %100 de çalışıyor. Anti virüs ile temizledim mrt ile tekrar tekrar tarama yaptımda şu an tek sorun Windows Defender ünlem gösteriyor girdiğimde de bilgisayarın üzerinde gelen ücretli antivirüs uygulamasının aboneliği bittiğini söylüyor virüsden vs yapmıyordur değil mi?

1683395329893.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistem geri yükleme uzun zamandır yapmadım. Yaptığım zamanlarda geri yükleme başarısız oldu gibi anlamsız hatalar aldığım oldu. Son 1 2 gün içinde yüklenen programlar kaybolabilir :) güvenli modda açıp bir bakar mısınız fanların çalışma şekline. O duruma gelmek için biraz erken gibi.

Hocam gece sıfırlamayı ve geri döndürmeyi denedim sürekli farklı hatalar verdi güvenli moddada tarama yaptım ama bir türlü düzelmedi sıfırdan Windows 11 yükleyip USB'ye yazdırdım 7 dakikada format atıp masaüstüne attı çok hızlıydı şimdi driverları vs kuruyorum PC düzeldi boşta 60 derece olan işlemci şu an 32 derecede şifrede koydum artık kardeşim oyun falan yükleyemez sağ olun yardımcı olduğunuz için.
Hocam birebir aynısı "Resident Evil Village" indirirken başıma geldi hiç uğraşmayın bence önemli dosyalarınızı yedekleyip resetlemenizi öneririm. Ben teker teker bütün antivirüsleri denememe rağmen büyük ihtimalle virüs kendini kopyaladığından dolayı komple silemedim. (Fanın en son hızda çalışma sorunu da virüsten dolayı antivirüs kullandıktan sonra fanın normale döndüğünü görürsen virüs temizlendi diye düşünme komple silmek çok zor.)

Windows koruması ve Mcafee kusursuz bir güvenlik sunamaz. Eğer mining tarzında veya keyfi olarak sisteminizi kullanmak isteyen odaklar, uygulamalar olursa fanlar tam performans çalışabilir. Hiç değilse Eset yükleyin. Dursun bir kenarda.

Windows koruması kusursuz bir güvenlik sunamaz. Eğer mining tarzında veya keyfi olarak sisteminizi kullanmak isteyen odaklar, uygulamalar olursa fanlar tam performans çalışabilir. Hiç değilse ESET yükleyin. Dursun bir kenarda.

Tamam hocam şu anda düzeldi 2 program tam temizleme yaptı yapmıyor reset attıracağım birazdan o zaman yükleyip bir de ESET'ten yaparım.

Tamam hocam şu anda düzeldi 2 program tam temizleme yaptı yapmıyor reset attıracağım birazdan o zaman yükleyip bir de ESET'ten yaparım.
Eseti kasmadan yormadan kullanın gayet iyi güvenlikle kullanın diye öneriyorum. Aşırı güvenliğe ihtiyacım olmuyor şahsen. Bende Eset kullanıyorum. Eset Smart Security ama bunu not ediniz. Bu arada Mcafee panda Avg Avast bunları asla kullanmıyorum. Kaspersky Eset performans ve koruma için iyi.

ESET'i kasmadan yormadan kullanın gayet iyi güvenlikle kullanın diye öneriyorum. Aşırı güvenliğe ihtiyacım olmuyor şahsen. Bende ESET kullanıyorum. ESET Smart Security ama bunu not ediniz. Bu arada McAfee panda AVG Avast bunları asla kullanmıyorum. Kaspersky ESET performans ve koruma için iyi.

Hocam başlangıçta süphelendiğim uygulamalar var silemiyorum dosya konumunuda açmıyor ne yapmalıyım?
1683400233483.png

Hocam başlangıçta süphelendiğim uygulamalar var silemiyorum dosya konumunuda açmıyor ne yapmalıyım?
Eki Görüntüle 1769229

Çok çeşitli uygulama varmış cihazınızda bildiğim ve bilmediğim uygulamalar. Fazla faal gibi geldi bana. Yerinizde olsam içimi rahatlatır tam tarama yapar emin olurum. Önceden arkadaşımın cihazında fanları çıldırtan şeyler vardı arka planda kurtulunca rahatlamıştık. Bu tür uygulamalar bazen konum değiştirir farklı konumda olur. Hata verir dosya konumuna ulaşamazsınız anlamsız sebeplerden.

Düzenli olarak bununla taratırım cihazımı. Taşınabilir kurmadan kullanılan bir program. Sadece ESET kurulu kasmaması açısından.

Eki Görüntüle 1769229

Görüntüyü biraz inceleme fırsatım oldu. Yüksek çıkan werfault exe olan için biraz gözlem yaptım. Eksik güncellemeleri tamamlayıp, bir de kötü amaçlı yazılımlara karşı taratırsanız rahat edersiniz.

Son düzenleme:
Çok çeşitli uygulama varmış cihazınızda bildiğim ve bilmediğim uygulamalar. Fazla faal gibi geldi bana. Yerinizde olsam içimi rahatlatır tam tarama yapar emin olurum. Önceden arkadaşımın cihazında fanları çıldırtan şeyler vardı arka planda kurtulunca rahatlamıştık. Bu tür uygulamalar bazen konum değiştirir farklı konumda olur. Hata verir dosya konumuna ulaşamazsınız anlamsız sebeplerden.

Düzenli olarak bununla taratırım cihazımı. Taşınabilir kurmadan kullanılan bir program. Sadece ESET kurulu kasmaması açısından.

Görüntüyü biraz inceleme fırsatım oldu. Yüksek çıkan werfault exe olan için biraz gözlem yaptım. Eksik güncellemeleri tamamlayıp, bir de kötü amaçlı yazılımlara karşı taratırsanız rahat edersiniz.

Hocam dediklerini yaptım ama durduk yere uçak gibi bağırıyor cihazın kendi uygulamasında sessiz modda ama durduk yere yapıyor geri dönme noktası varsa 1-2 gün önceye dönsem virüs silinir mi? Ve HDD'deki oyunlara bir şey olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı