Rusya'da siteden kart ile alışverişte para yanması olur mu?

Hayattansoğuduk

Centipat
Merhaba Rusya'da Rus bazlı bir siteden bir şey satın alımı yapmak istiyorum. Birkaç ay önce kart ile para yatırınca siteden bir şey almak için para yanıyordu. Bu Rusya-Ukrayna savaşı yüzünden Rusya'ya böyle para havale etmek gibi şeyler kapatılmıştı şu an böyle bir şey var mı? Yani geçti mi o şeyler ona göre para yatıracağım paramın yanmasını istemiyorum, en son Bitcoin aracılığı ile yatırıyordu.

Merhaba Rusya'da Rus bazlı bir siteden bir şey satın alımı yapmak istiyorum. Birkaç ay önce kart ile para yatırınca siteden bir şey almak için para yanıyordu. Bu Rusya-Ukrayna savaşı yüzünden Rusya'ya böyle para havale etmek gibi şeyler kapatılmıştı şu an böyle bir şey var mı? Yani geçti mi o şeyler ona göre para yatıracağım paramın yanmasını istemiyorum, en son Bitcoin aracılığı ile yatırıyordu.

Hocam bu savaş ortamında Rusya'dan güvenip bir şey almak bana pek anlamlı gelmedi..

Rusya SWIFT sisteminden çıkarıldığı için oradaki bankalarla iletişim kurulamıyor diye düşünebilirsin. Kripto özgürlüğünden faydalanabilirsin, BTC, ETH, USDT, TRC20 v.b neyse artık onunla ödeme yapabilirsin. Ancak fiziki bir ürün alacaksan ve buraya gelmesini bekleyeceksen o konuda biraz problem yaşanır herhalde.

Rusya Swift sisteminden çıkarıldığı için oradaki bankalarla iletişim kurulamıyor diye düşünebilirsin. Kripto özgürlüğünden faydalanabilirsin, BTC, ETH, USDT, trc20 vb neyse artık onunla ödeme yapabilirsin. Ancak fiziki bir ürün alacaksan ve buraya gelmesini bekleyeceksen o konuda biraz problem yaşanır herhalde.

Hocam fiziki değil bir işime yarayacak fiziki olmayan bir şey yani üyelik gibi düşünebilirisiniz, Papara ile yatırıp almak istiyorum, ama birkaç ay önce para yanması oluyordu şimdi oluyor mu acaba?

Hocam fiziki değil bir işime yarayacak fiziki olmayan bir şey yani üyelik gibi düşünebilirisiniz, Papara ile yatırıp almak istiyorum, ama birkaç ay önce para yanması oluyordu şimdi oluyor mu acaba?

Hocam para yanması ne demek? Yani paranız boşa mı gidiyor?

Birkaç ay önce oluyorsa şimdi de olabilir değişen bir şey yok ki

Bazı Rus ve Ukraynalıların MasterCard sistemine kayıtlı kartları çalışmayabiliyor halen burada.

O zaman senin bankanla ilgili tekrar para göndermen mümkün olmamalı, hatta paranın "yanmaması" lazım, sistemden geri sana dönmesi gerek.

Başka ödeme yöntemleri neler kabul ediyorsa, elindekini ona çevirip onunla ödeyebilirsin - tek seçenek bu gibi duruyor.

Bazı Rus ve ukraynalıların Mastercard sistemine kayıtlı kartları çalışmayabiliyor halen burada.

O zaman senin bankanla ilgili tekrar para göndermen mümkün olmamalı, hatta paranın "yanmaması" lazım, sistemden geri sana dönmesi gerek.

Başka ödeme yöntemleri neler kabul ediyorsa, elindekini ona çevirip onunla ödeyebilirsin - tek seçenek bu gibi duruyor.

İşte o zaman sadece BTC ile ödeme oluyordu galiba şimdi gene öyle.

Geri
Yukarı