Rusya'da yaşamak mantıklı mı?

Rusyada doğdum. 3-5yaşta falan Türkiyeye geldiğimiz için çok eğitim görmedim orada. Ama eğer yüksek hedeflerin varsa iyi bir seçenek değil bence. Okuduktan sonra gidilebilir
Özellikle kuzey taraflarının az nüfuslu şehirleri, kar yağınca havası vs. muhteşem. Kafa dinlemelik. Kalabalık yerleri sevmiyorsan senin için iyi olabilir.
Hocam kalabalık yerleri sevmiyorsan diyorsunuz da, Rusya Avrupa'nın en kalabalık 1.ülkesi.

Rice ederim. Ama eğitim kalitesini bilemiyorum bu şehirlerde maalesef.

Ben zaten okumayı düşünmüyorum çünkü pek iyi olduğunu söylemediler ama ileride üniversiteyi bitirdikten sonra Rus bir şirkette ya da öğretmen olarak çalışabilirim şimdiden bile bir sürü ilan gördüm Almanca bilen arıyorlar illaki bir iş bulurum orada ama burada okumayı düşünüyorum ya da daha güzel bir ülke şansım olursa orası.

Toplam nüfusa göre değerlendirmeyin hocam. Kilometrekareye düşen insan sayısına göre bakarsak koskocaman ülke. Bir sürü seyrek nüfuslu şehri var.
Doğru aslında ama konu sahibi Moskova gibi bir yerde yaşarsa sakinlik beklemesin, İstanbul gibi bir yer orası Avrupa taraflarında daha sakin bir yer öneririm.

Doğru aslında ama konu sahibi Moskova gibi bir yerde yaşarsa sakinlik beklemesin, İstanbul gibi bir yer orası Avrupa taraflarında daha sakin bir yer öneririm.

Konu sahibi benim hocam :) Rusça diline ilgim var diye ileride orada yaşamak istiyorum ama çoğu insan iç açıcı bakmıyor Rusya'ya gitmeye diğer forum sitesinde de birkaç Azerbaycan'lı slav arkadaş ile görüştüm Moskova dışında yaşamayacaksan cehenneme gitmektir diyen bile var😁

Konu sahibi benim hocam :) Rusça diline ilgim var diye ileride orada yaşamak istiyorum ama çoğu insan iç açıcı bakmıyor Rusya'ya gitmeye diğer forum sitesinde de birkaç Azerbaycan'lı slav arkadaş ile görüştüm Moskova dışında yaşamayacaksan cehenneme gitmektir diyen bile var😁
Rusya'nın Asya taraflarında yaşarsanız haklı aslında, başınıza bir şey gelebilir, Moğolistan'a, Kuzey koreye yakın yerler fazla ıssız ormanlık alan, ben korkarım açıkçası o coğrafyada yaşamaktan, dediğim gibi bence Avrupa taraflarında yaşayın oralarda hiç bir şey olmaz rahat rahat yaşarsınız.

Rusya'nın Asya taraflarında yaşarsanız haklı aslında, başınıza bir şey gelebilir, Moğolistan'a, Kuzey koreye yakın yerler fazla ıssız ormanlık alan, ben korkarım açıkçası o coğrafyada yaşamaktan, dediğim gibi bence Avrupa taraflarında yaşayın oralarda hiç bir şey olmaz rahat rahat yaşarsınız.
Almanya iyi seçenek gibi yani en kolay Almanya'ya gidiyor herkes niye Rusya'ya gitmek istiyorum bende bilmiyorum ama herhalde saat farkı yok kafa yapısı bizimkilere benziyor biraz daha yakın diye orasını istiyorum herhalde

Şimdi bazılarınız dalga geçecek başka ülke mi kalmadı, niye gideceksin yok savaş var böyle, şöyle diye. Ama Rusça dilini seviyorum ve ilerlemek istiyorum. Bazılarınız şimdi diyecek neden Avrupa değil ama Avrupa'ya göre Rusya daha ucuz. Hem yani garip bir şekilde Rusya yapıları hoşuma gidiyor. Yani saçma mı bu düşüncem? Orada okusam ya da okuduktan sonra gitsem ne olur?

Neden mantıksız olmasın. Rusya'nın şehirleri güzel, imkanları buraya görece iyi ve kadınları da aşırı güzel. Eğer fazla özgürlükçü biri değilsen bakma arkana bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı