RX 460 ekran kartı görüntü gelmiyor

redwhite

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Bilgisayarımda GTA 5 oynarken sistem aniden kapandı ve tekrar açıldı bilgisayarım açılırken az çok sorunun neden kaynaklandığın anladım ama neden olduğuna anlam veremedim. Normalde bilgisayarım açılırken ekran kartımın fanları tüm gücüyle dönüp Windows yazısı çıkınca normale dönüyordu. Ama bilgisayarım açılırken ekran kartımın fanları hiçbir şekilde çalışmıyor ve görüntü gelmiyor. Ekran kartını çıkarıp onboard üzerinden deneğimde görüntü geldi. Daha sonra ekran kartının içini açıp termal macununu yeniledim ve daha sonra taktığımda yine görüntü alamadım. Sizce sorunum nedir? Bilen veya daha önce aynı sorunu yaşayanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Sistem özelliklerim;
  • Intel Core i3 6100.
  • Gigabyte RX 460 2 GB.
  • Kingiston 8 GB RAM.
  • MSI H110M PRO-VD.
  • High Power 500W.
  • Kingston HyperX Fury 120 GB SSD.
  • Toshiba P300 1 TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekrana hiç mi görüntü gelmiyor yani no signal yazısı çıkıyor mu?

Ekran kartının üzerini iyice kontrol ettiniz mi? kondansatörler sağlammı yanık kokusu vs var mı?Fanlar çalışmadığına göre büyük ihtimal ekran kartına güç gitmiyor.Pcie kablolarını da kontrol edin yanık vs olabilir.

Ekrana hiç mi görüntü gelmiyor yani no signal yazısı çıkıyor mu?

Ekran kartının üzerini iyice kontrol ettiniz mi? kondansatörler sağlammı yanık kokusu vs var mı?Fanlar çalışmadığına göre büyük ihtimal ekran kartına güç gitmiyor.Pcie kablolarını da kontrol edin yanık vs olabilir.
Yanık kokusu almadım. Ekran kartı üzerinde anormal birşey yoktu yani kondansatörler sağlam gibiydi dikkat etmedim. Pcie kabloları olarak ekrank kartı güç kablosunu kastediyorsanız ekran kartım direkt slottan güç alıyor. Ekstra bir güç kablosu yok.

Yanık kokusu almadım. Ekran kartı üzerinde anormal birşey yoktu yani kondansatörler sağlam gibiydi dikkat etmedim. Pcie kabloları olarak ekrank kartı güç kablosunu kastediyorsanız ekran kartım direkt slottan güç alıyor. Ekstra bir güç kablosu yok.

Anladım hocam ekran kartının işlemcisiyle alakası yok gibi gözüküyor.Bios ve cmos sıfırlamayı denediniz mi? Bi denemekte fayda var eğer hala tepki yoksa ekran kartında güç sıkıntısı var demektir.

Anladım hocam ekran kartının işlemcisiyle alakası yok gibi gözüküyor.Bios ve cmos sıfırlamayı denediniz mi? Bi denemekte fayda var eğer hala tepki yoksa ekran kartında güç sıkıntısı var demektir.
Hocam dediğiniz gibi biosu sıfırlayıp ekran kartını tekrar taktım. Ancak kablosunu onboard üzerinde unutmuşum. Benim bildiğim ekran kartı takılıyken onboard devre dışı kalıyor. Ama bende görüntü geldi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı