RX 460 sistem yükseltme tavsiyesi

Sylder

Decapat
Daha fazla  
i5 9400F almayı düşündüm fakat onunla birlikte birçok parçayı daha yenilemem lazım. Ekran kartı bir süre daha idare eder diye düşünüyorum fakat pek de anlamadığım için başkalarına danışmak istedim. En başta anakart ve işlemci olmak üzere önerebileceğiniz parçalar varsa sevinirim. Beklediğim performans Valorant 100-120 FPS oynatması, ötesinde gözüm yok :)

RAM: DDR3 8 GB
SSD: ESA3SMD2MSPT120GB ATA Device
Ekran Kartı: Radeon RX 460
Anakart: EP45T-UD3LR
İşlemci: Intel Xeon X5460

Son düzenleme:
Sistemin tüm bileşenlerini belirtir misin? Sadece ekran kartını belirtmişsin, böyle sana hiçbir tavsiyede bulunamayız hocam.
Evet sonradan fark ettim dalgınlığıma gelmiş kusura bakmayın. Düzelttim hemen az sonra. Daha fazla belirtmem gereken parça varsa bilgilendirebilirsiniz.

5-6 bin lira civarında kurtarabilirsem ne mutlu bana. Ama bu bütçeye kurtarılamayacak bir durumdaysa 9-10 bin liraya kadar da çıkabilirim.

İkinci elden R5 3600 veya 5500, B450M anakart ve 2x8 3000 MHz üstü RAM alabilirsin hocam. Bir de depolama olarak M.2 SSD alabilirsin.

Aslında 9-10 bin lira bütçen varsa ikinci elden çok daha güçlü sistem dizebilirsin o paraya. Minimum bütçeyle kurtulayım dersen dediğim şekilde yapabilirsin diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı