RX 460 sisteme 430W PSU yeterli mi?

Deniz_atç

Decipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus EX-A320M Gaming
Ryzen 5 1600 AF
Asus Dual RX 5500 XT oc 4gb
Hikvision U10 16 gb (8x2) 3200 mhz ram
Corsair VS450 450w 80+ psu
Samsung Pm981a 256 gb m2 ssd
Samsung 870 QVO 2 tb ssd
RAM
Kingston 12 gb
İşlemci
Intel Core i3 3220
MSI RX 460 OC 4 GB GDDR5 alacağım.
Bende valx marka 430W PSU var yeterli olur mu?

Yeni güç kaynağına geçmeden önce ASUS Dual RX460 modeli ve i5 2500 ile 350W markası bilinmeyen bir PSU kullandım, 192W verebiliyordu ama ucu ucuna yetiyordu, hiç kapanma sorunu yaşamadım ama PSU zorlanıyordu. Sizinki de bir sorun çıkartmaz diye düşünüyorum.

O kısmın resmini buraya atarsanız detaylı bilgi verilebilir.

Böyle biş Screenshot_2022-12-30-12-20-51-629_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

O kısmın resmini buraya atarsanız detaylı bilgi verilebilir.
Attım hocam resmini

Son düzenleme:
Pek kaldıracak gibi durmuyor ucu ucuna kurtarır ama koruması yok bir şeyi yok. Yarın bir gün aniden elektrik gittiğinde anakart ekran kartı ne varsa yanında götürür haberin olsun.
Hocam elektrik çok kez gitti bir problem yok.
Eğer ekran kartına yetecekse pazartesi satın alacağım

Pek kaldıracak gibi durmuyor ucu ucuna kurtarır ama koruması yok bir şeyi yok. Yarın bir gün aniden elektrik gittiğinde anakart ekran kartı ne varsa yanında götürür haberin olsun.
Ocak şubat gibi yenisini belki alabilirim kartı aldığımda sorun çıkarmasın yeter

Hocam elektrik çok kez gitti bir problem yok.
Eğer ekran kartına yetecekse pazartesi satın alacağım.

Ocak şubat gibi yenisini belki alabilirim kartı aldığımda sorun çıkarmasın yeter.

Dediğim orada yazan değer yeni PSU'lar için geçerli uzun süredir kullanıyorsan o PSU modelini 3-5 sene kadar verimliliği düşmeye başlar. Tam 240W veremeyebilir yani ağır yükte bilgisayar kapanır yeni PSU alacak isen iş görür diye düşünüyorum 1 ay kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı