RX 460 VGA to HDMI Dönüştürücü ile Bulanık Görüntü Sorunu

aygunbayir

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar,

RX 460 ekran kartı aldım fakat yeni monitörüm serviste olduğu için eski VGA monitörümden görüntü alamıyordum. RX 460 tüm çıkışları dijital. Ben de dönüştürücü aldım çarşıdan. Cyber marka garantisiz bir dönüştürücü. Bir de Next HDMI kablo uzatıcı aldım.

Rise of Tomb Raider oynadım gayet akıcıydı. Ama masaüstünde ve Steam arayüzünde görüntü bulanık gibiydi. Masaüstündeki simgeler büyümüştü. Ekran çözünürlüğü 1280x1024 yazmasına rağmen sanki daha düşük gibi görüntü bulanıktı.

Acaba sorun ekran kartında olabilir mi? Büyük ihtimalle bu kıytırık dönüştürücüde sorun vardır zannediyorum ama yine de içime bir kurt düştü.

VGA isin icine girdimi bu tür sorunlar kacınılmaz olur en temiz görüntüyü sırasıyla şöyle alırsınız Display Port-HDMI-DVI-VGA VGA dan dönüstürücü kullanırsanız ekranda bulanıklık karıncalanma dalgalanma bi cok sorun ortaya cıkabilir tabiki bahsettiginiz dönüstürücüdede sorun olabilir bence eger monitörünüzde destekliyosa VGA dısında bi görüntü aygıtı kullanmanızı öneririm..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı