Çözüldü RX 470 Ekran Gidip Gelme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

politika2222

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda Sapphire RX 470 model bir ekran kartı aldım. Ekran kartını almadan önce Sapphire R9 270X kullanmaktaydım. Yeni ekran kartımı aldıktan sonra ekranda gidip gelmeler olmaya başladı, bu gidip gelmeler çok hızlı bir şekilde olmakta ve aşırı nadir olmaktadır. Genel olarak gözlemlerime dayalı olarak söylüyorum video izler iken oluyor. Bugüne kadar oyunda boş ekranda hiç bu sorun tekrarlanmadı dediğim gibi aşırı nadir olmakta ekran anlık siyahlaşıp tekrar düzeliyor ek olarak bu yazıyı yazdığım tarihin geçmiş günü yani dün mavi ekran aldım bu mavi ekranın resmi aşağıda bulunmaktadır. Bana garip gelen bir şeyi daha söylemek istiyorum. Kurmuş olduğum Crimson Edition 16.10.1 Hotfix sürücüsü kurulduktan sonra Crimson Edition 16.9.2 olarak tanımlanıyor. Sürücüyü silip tekrar indirip kurdum aynı şekilde 16.9.2 olarak gözükmektedir. Sizce bu bahsettiğim sorunların çözümü ve nedeni nedir?
14633177_699679293504014_6391983850724180336_o.jpg

Screenshot_12.png

Sistemin yeterli. Donanımlarını sağlam sayarak yazıyorum.

Öncelikle Bios güncelle Windows 10 - 1607 Pro indir kur.
Daha sonra hizmetlerden Windows Update'yi kapat.
Daha sonra Driverlerini indir. Sakın Windows Update açma kendisi driver indirmesin. Önce Chipset Vga Ses Ekran kartı sıralamasında kur. Diğerlerini ne zaman kurduğunun anlamı yok. Sonra Sistem geri yükleme aç kaydet. Sonra Windows update açabilirsin ve Windows Deffender'i güncelle. Daha sonra oyunu kur ısı değerlerini kontrol ederek test et. Donanımlarında temiz olsun. Toz bırakma. Ekran kartının güç girişlerininde hepsini tak.

Temiz değilse herşeyi çıkar temizle tak. Bu tip değişimlerde format şart. Yada Windows update bozuyor birşeyleri. Sistem geri yükleme kaydı oluştur en son sorunsuz çalıştırınca. Birde online oyun ayarlarına gir ağ ayarlarından düşük ağ bağlantısına sahibimi seç. Her oyunda bu ayar yok varsa yaparsın.

Sistemin yeterli. Donanımlarını sağlam sayarak yazıyorum.

Öncelikle Bios güncelle Windows 10 - 1607 Pro indir kur.
Daha sonra hizmetlerden Windows Update'yi kapat.
Daha sonra Driverlerini indir. Sakın Windows Update açma kendisi driver indirmesin. Önce Chipset Vga Ses Ekran kartı sıralamasında kur. Diğerlerini ne zaman kurduğunun anlamı yok. Sonra Sistem geri yükleme aç kaydet. Sonra Windows update açabilirsin ve Windows Deffender'i güncelle. Daha sonra oyunu kur ısı değerlerini kontrol ederek test et. Donanımlarında temiz olsun. Toz bırakma. Ekran kartının güç girişlerininde hepsini tak.

Temiz değilse herşeyi çıkar temizle tak. Bu tip değişimlerde format şart. Yada Windows update bozuyor birşeyleri. Sistem geri yükleme kaydı oluştur en son sorunsuz çalıştırınca. Birde online oyun ayarlarına gir ağ ayarlarından düşük ağ bağlantısına sahibimi seç. Her oyunda bu ayar yok varsa yaparsın.
BIOS sürümüm en güncel sürümdür, windows güncellemeleri kapalı ve malesef bilgisayarıma windows 10 1607 kuramıyorum. Bu konuyu gerek microsoft ekipleriyle gerksede forumda konu açtım ancak çözüm bulamadım. Kurulum sırasında %30 civarlarına geldiğinde hata veriyor ve sistem eski haline kurtarlıyor diyerekten eski sürüme dönüyor. Bahsettiğin sıralama ile driverleri kurdum ancak VGA driveri onboard ekran kartı için driverler değil mi? Ben bu VGA driverini yani intel VGA driverlerini bugüne kadar hiç kurmadım.

Benimde ayni sey oluyo. Ama benimkisi babam bana sinirlenip monitorun kablolarini sokmeden tutup duvara firlatmasi sonucu oldu. Kablolar ekran karti girislerini zorladigi icin hasar verdi. O gunden beri ara ara gidip geliyo ekran. Sizde hasar olma ihtimaline bi bakin

Anakart driverlarından bahsediyorum. Bios ve driverları kurman gerekli. Sonra ekran kartı. Windows 10 - 1607 kurmak için tek Ram bellek ile kurulum deneyebilirsin. Bazen 2 ve üzeri Ram bellek varken kurulumda sorun oluyor. Bios önemli kurabiliyorsan kur. Bios ve Driver güncellemesiden sonra düzelecektir.

Anakart driverlarından bahsediyorum. Bios ve driverları kurman gerekli. Sonra ekran kartı. Windows 10 - 1607 kurmak için tek Ram bellek ile kurulum deneyebilirsin. Bazen 2 ve üzeri Ram bellek varken kurulumda sorun oluyor. Bios önemli kurabiliyorsan kur. Bios ve Driver güncellemesiden sonra düzelecektir.
BIOS dediğim gibi son sürüm. Ram belleklerim single channel ve ana kartımın sitesinde bulunan VGA driverlerini indirdiğimde intel vga driverleri yani intel hd graphic driverleri iniyor ve zaten yüklenmiyor bu driverler.

Windows 10 V1607 sürümüne nasıl geçebilirim dosyalarımı kaybetmeden?

Dosyaları yedeklemen gerek diğer türlü otomatik geçersen temiz kurulum olmaz yavaşlık gibi sorunlar oluyormuş. %30 kalması garip, o konuda bilgim yok. Onu araştır bence. DVD'ya da Flash ile format deneyebilirsin. Belki kullandığın DVD ya da Cihaz arızalı olabilir. Telefonda olduğumdan her içeriği araştıramıyorum. Doğru Driver kurduğundan emin ol sadece. Zaten format ile ilgili sorunu çözdüğünde bu sorunda çözülür gibime geliyor. Bir de RAM belleğin doğru slotta olduğundan emin ol. Her ihtimali değerlendir.

Benim bu konuda bilgim bu kadar uzaktan.

Ürün iade edilip MSI RX 470 GamingX modeli alınmıştır. Sonuç olarak henüz aynı sorun oluyor mu olmuyor mu diye denenmemiştir deneyip sonucunu yazacağım.

MSI modelinde'de sorun devap etmektedir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı