Rx 480 4 GB Ne Zaman Çıkar?

Emresirkeci

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar söylenenlere göre ve benim Sinerji'ye de sorduğuma göre 5 Ağustos'ta Rx 480'in 4 GB'lik modeli çıkacaktı fakat çıkmadı ve size de artı olarak sorum bu ürünün 4 GB'lik modeli ile 8 GB'lik modeli arasında çok fark olur mu?Ve söylenen zaman yani bu gün çıkmadı 4 GB'lik modeli ne zaman çıkar her hangi bir bilginiz var mı? Teşekkürler.

Çok fark olmaz sadece RAM hızı 1000 MHZ daha düşük bence 4 GB RX 480 almak yerine RX 470 8GB almalısın aynı fiyata geliceğinden eminim ve RX 470 480 e çok yakın performans sağlıyor.

Ram hızları 4 gblık modelde bildiğim kadarıyla 1700 mhz olması gerekiyor. 470 performans olarak iyi bir ekran kartı. RX 480 nin avantajı bellek 8 gb ve bellek hızları 2000 mhz (y)

Çıkış tarihiyle ilgili olarak kesin bir şey söylemek yersiz. Rx 480 8 GB Custom modelleri çıkmadığını da göze alırsak gelmesi biraz daha sürebilir. Tabi referans modelleri kısa süre içerisinde çıkabilir. AMD tarafından çünkü kartın tanıtımı yapılmış olması gerekiyor.

RX 470 8GB çıkmayacak.

Herhangi bir fikrim yok. Ama çıkarsa eminim ki bellek hızı 2000 MHz olur. Referans olmayan kartların bellek yongaları farklı olur herhalde.

Yaklaşık 1 hafta önce sinerjiye sorduğumda Ağustos'un 2. çeyreği stoklarımıza gelmesini bekliyoruz demişlerdi. RX 480 4GB özel tasarım modelleri için. Önümüzdeki hafta çıkabilir.

Ben de 4GB modelini bekliyorum. RX 470 erken çıkarsa onu da almayı düşünüyorum.

Sistemim bu : 2900 ₺ RX 480, i5 6402p Sisteme Öneri

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı