RX 550 sistemi aldım

sen boş insansın tarihlerine baktın mı kasım 2020 Temmuz 2020 cahil boş insan uza buradan.
Ben fiyatların 1100 TL olduğunu söylemedim zaten. 1100 TL'den başladığını söyledim. RX 560'ın 1000-1300 TL civarı olduğunu, üzerine 200 TL eklese RX 570 alabileceğini söyledim. Ayrıca Letgo gibi platformlarda daha da ucuza bulunabilir.
Okuduğunu anlayamayan bir çocuksun. Daha fazla tartışmayacağım seninle.

Mevlana sözü.jpg

Ben fiyatların 1100 TL olduğunu söylemedim zaten. 1100 TL'den başladığını söyledim. RX 560'ın 1000-1300 TL civarı olduğunu, üzerine 200 TL eklese RX 570 alabileceğini söyledim. Ayrıca Letgo gibi platformlarda daha da ucuza bulunabilir.
Okuduğunu anlayamayan bir çocuksun. Daha fazla tartışmayacağım seninle.

Eki Görüntüle 951666

Sen cidden rahatsızsın attığın kartlar 7 ay 8 ay öncesine kalmış şu an o fiyatlar artmıştır.

50 FPS rekabetçi bir multiplayer oyun için yeterli mi diyorsunuz? Hayatınızda oyun mu oynamadınız?
Çeksin 900p çözünürlüğe 70-80 FPS oynasın? O da yetmezse 720p çeksin 90 FPS oynasın? Ayrıca "hayatınızda oyun mu oynamadınız" ne alakasız bir cümle? CS:GO'yu eski sistemimde 300 saat 40 FPS oynadım. Sizi biraz germişler anlaşılan, herkesi tersliyorsunuz.

GameGaraj 16GB USB 2.0 Beyaz USB Bellek × 1
AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB AM4 × 1
Gigabyte B450M S2H V2 S+V+GL DDR4 AM4 (mATX) × 1
Biostar RX550 2GB 128Bit GDDR5 × 1
Crucial Ballistix 8GB 3200MHz DDR4 CL16 × 2
Netac N600 512 GB 560/520 MBs 2.5" SATA3 × 1
GameGaraj 650W 80+ Bronz × 1

Toplamda 4758 TL. Ekran kartını ileride güçlü bir kart almak istediğim için düşük aldım ki bu haliyle bile tahminen çoğu oyunu oynatır. Akakçe dahil bütün PC sitelerinde aynı sistemi topladığımda minimum 500 TL daha pahalıya geliyor. Bu fiyat bandında bir şey düşünen varsa değerlendirebilir. İsteyen herkes umarım istediği bilgisayara ulaşır.

SSD kalitesiz ama 500 GB RX550 ise giriş seviyesi bir ekran kartı açmadığı oyun yok şu an 25-30 FPS falan olsa da Cyberpunk'ı falan oynatıyor idare eder işlemci iyi bence diğer yorumlar aldanma gayet F/P sistem toplamışsın. İleride paran olursa RX 580 falan alırsın yükseltirsin sana canvar gibi sistem olur :D

Çeksin 900p çözünürlüğe 70-80 FPS oynasın? O da yetmezse 720p çeksin 90 FPS oynasın? Ayrıca "hayatınızda oyun mu oynamadınız" ne alakasız bir cümle? CS:GO'yu eski sistemimde 300 saat 40 FPS oynadım. Sizi biraz germişler anlaşılan, herkesi tersliyorsunuz.
Arada devasa bir fiyat farkı yok. Aldıktan kısa bir süre sonra tekrar o kartı satmakla mı uğraşacak? Pişman olmaması için uğraşıyorum burada.
Yok R6'da 50 FPS oynayacakmış, çözünürlüğü düşürüp çorba gibi ekranda oynayacakmış falan.
Lüzumu yok. İleride daha iyisiyle değiştirmeye gerek yok çünkü daha iyisiyle arasında devasa bir fiyat farkı yok. Üzerine ekleyip şimdiden iyisini alması lazım.

Aynen bilmiyorlar ki oyun Low da oynaınır.
En iyi marka AMD oyunlara göre işe geldikmi Intel AMD'yi.
Eki Görüntüle 951608

AMD iyi bu arada 2 de 1 soket değiştirmiyor ayrıca 10. nesil almadıkça Intel hep geridedir (10. nesil işlemci dışı çok kötü intelde)
Arada devasa bir fiyat farkı yok. Aldıktan kısa bir süre sonra tekrar o kartı satmakla mı uğraşacak? Pişman olmaması için uğraşıyorum burada.
Yok R6'da 50 FPS oynayacakmış, çözünürlüğü düşürüp çorba gibi ekranda oynayacakmış falan.
Lüzumu yok. İleride daha iyisiyle değiştirmeye gerek yok çünkü daha iyisiyle arasında devasa bir fiyat farkı yok. Üzerine ekleyip şimdiden iyisini alması lazım.

İyi de e sporcular zaten öyle oynar oyunlar da görsel tatmin önemsizdir akıcılık daha önemlidir.

Geri
Yukarı