RX 560 ve X3440 için overclock önerisi

Birsenwarsinn

Centipat
Daha fazla  
RX 560 ekran kartı alacağım. X3440 ile kaç GHz overclock yapmam gerekli rahat beslemesi için= anakartım Intel H55. ekran kartı onermeyin lutfen. Butcem kısıtlı.

Aynı anakart ve işlemciyle verimli bir OC elde edemedim. Bilgisayarım açılmadı ve BIOS sıfırlamam gerekti. Anakartın OC konusunda iyi olduğunu düşünmüyorum. İşlemcinin RX 560 için OC gerektirdiğini de düşünmüyorum.

hangi oyunları hangi ayarlarda oynuyorsunuz?
CoD Warzone en düşük ayarlarda 45-50 FPS ile. Ama oyunun ram gereksinimi biraz yüksek. O yüzden takılmalar olabiliyor.
GTA V yüksek ayarlar 50-60 FPS ile.
FIFA 19, PES 19 sorunsuz, ultra ayarlarda 60 FPS ile.
FIFA 20 Ultra ayarlar 45 FPS ile.
NFS Heat orta ayarlarda 45-50 FPS ile.
Zula maksimum ayarlarda 90 FPS ile.
Rocket League ultra ayarlarda 60 FPS ile.
CS GO henüz denemedim ama bilgisayarımda mevcut. Deneyip bildirebilirim.
Özellikle merak ettiğiniz bir oyun varsa, elimde de varsa deneyip söyleyebilirim.

CoD Warzone en düşük ayarlarda 45-50 FPS ile. Ama oyunun ram gereksinimi biraz yüksek. O yüzden takılmalar olabiliyor.
GTA V yüksek ayarlar 50-60 FPS ile.
FIFA 19, PES 19 sorunsuz, ultra ayarlarda 60 FPS ile.
FIFA 20 Ultra ayarlar 45 FPS ile.
NFS Heat orta ayarlarda 45-50 FPS ile.
Zula maksimum ayarlarda 90 FPS ile.
Rocket League ultra ayarlarda 60 FPS ile.
CS GO henüz denemedim ama bilgisayarımda mevcut. Deneyip bildirebilirim.
Özellikle merak ettiğiniz bir oyun varsa, elimde de varsa deneyip söyleyebilirim.
cok tesekkurler bilgiler icin rx 560 da bir tık ustu fpsler alırım o zaman peki tahmini bilgisayarcıya gotursem kac liraya overclock yapar birde guc kaynaği degistirecegim kac watt almam lazım onuda kaç liraya degistirir?
PSU'nuz kaç watt? Marka ve modeli ne?
onuda yeni alicam zaten ona gore onerirmisiniz butcem 300-350 civarı

cok tesekkurler bilgiler icin rx 560 da bir tık ustu fpsler alırım o zaman peki tahmini bilgisayarcıya gotursem kac liraya overclock yapar birde guc kaynaği degistirecegim kac watt almam lazım onuda kaç liraya degistirir?

onuda yeni alicam zaten ona gore onerirmisiniz butcem 300-350 civarı
Bilgisayarcılar konusunda pek bilgim yok. Ne yapıyorsam evde kendi kendime yapıyorum. PSU olarak ben 380 watt kullanıyorum. Belki o yüzden verimli bi OC yapamamışımdır. PSU için yeni konu açarsanız, bu konuda size daha iyi yardımcı olabilecek birçok arkadaş bulabilirsiniz. Yanlış yönlendirmek istemem, tam emin olmadığım bir konu PSU meselesi.

Geri
Yukarı