RX 570 açılış ekranında çizgiler sorun teşkil eder mi?

Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. 2. el e gerçekten çok uygun fiyata bir RX 570 buldum. Kart Windows logosunun olduğu kısımda iken ekran pembeleşiyor ve ekran da çizgiler çıkıyor ama Windows ekranında veya oyunlarda sorun çıkarmıyor. Bu ciddi bir sorun teşkil eder mi? Arkadaşın işletim sistemi ile alakalı bir osrun olabilir mi?

Bende de aynı şekilde 1 kere olmuştu ama 3 yıl önce, hala aynı kartı kullanıyorum ve aynı sorun bir daha oluşmadı. VRAM sorunu oluşması için o çizginin veyahut benzeri sembolik şekillerin kalıcı bir şekilde olması gerekiyor. Bilgisayarı bir kere açıp windows logosunda o çizgi olursa korkulacak bir şey yok. Önemli olan her zaman oluşuyor mu ve sabit mi.

Bende de aynı şekilde 1 kere olmuştu ama 3 yıl önce, hala aynı kartı kullanıyorum ve aynı sorun bir daha oluşmadı. VRAM sorunu oluşması için o çizginin veyahut benzeri sembolik şekillerin kalıcı bir şekilde olması gerekiyor. Bilgisayarı bir kere açıp Windows logosunda o çizgi olursa korkulacak bir şey yok. Önemli olan her zaman oluşuyor mu ve sabit mi?

İnternetten VRAM arızası yaşanlara baktım ve genelde çoğunda bu tarz bir sorun gördüm. Arkadaş doğru söylüyormuş.

Bende de aynı şekilde 1 kere olmuştu ama 3 yıl önce, hala aynı kartı kullanıyorum ve aynı sorun bir daha oluşmadı. VRAM sorunu oluşması için o çizginin veyahut benzeri sembolik şekillerin kalıcı bir şekilde olması gerekiyor. Bilgisayarı bir kere açıp windows logosunda o çizgi olursa korkulacak bir şey yok. Önemli olan her zaman oluşuyor mu ve sabit mi.
Pek de belli olmayabilir. Yani sorunsuz bir kart olarak düşünmemek lazım bu olayı.

Kendimde bir aralar HD7770 vardı ve VRAM arızası vardı. Arkadaşın dediği gibi Windows açılırken ve driver yüklü değilken bu tür çizgiler gösteriyordu. Driver yüklendikten sonra normal görüntü veriyordu. Ancak o kart 1 hafta sonrasında tamamen kullanılmaz hale geldi maalesef.

Arkadaşın başka kart bakması en iyisi olacaktır. Siz şanslıymışsınız.

Geri
Yukarı