Çözüldü RX 5700'lü sistemde oyun oynarken görüntü hızlıca gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TaylanArda

Hectopat
RAM
Ballistix 8GB 3200MHz DDR4 BL8G32C16U4B
SSD veya HDD modeli
Kingston KC-S44480-6F HypeRX Fury 3D 480GB
Ekran kartı
AMD RADEON RX5700
Anakart
ASUS TUF B450 PLUS GAMİNG
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600
Merhaba değerli forum üyeleri,

Bilgisayarıma format attıktan sonra aşağıda videosunu bıraktığım sorunu yaşamaya başladım. Oyun durmuşken, masaüstünde ve Chrome'da yaşıyorum bu sıkıntıyı oyun devam ederken bir problem olmuyor.

Sorunun videosu: lv_0_20231114004900.mp4

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırın ve en güncel sürücüyü AMD sitesinden tekrar yükleyin.

Artefact yaşıyorsun. Ekran kartının VRAM hızıyla falan oynadın mı? Veya mining BIOS mu kullanıyorsun?

GPU Z üzerinden ekran görüntüsü atar mısın?

Dosya Ekleri

• ccc.gif
    ccc.gif
    12,4 KB · Görüntüleme: 13
  • ddd.gif
    ddd.gif
    25,3 KB · Görüntüleme: 12
  • sss.gif
    sss.gif
    17,1 KB · Görüntüleme: 8
Öncelikle bir sorun gözükmüyor BIOS imaj dosyanız eski kalmış ama orijinal değerlerde görünüyor. Ekran kartını ikinci el mi sıfır mı aldın ve ne zamandır bu sorunu yaşıyorsun?

Şu adımları dene, HDMI ile başladıysan DisplayPort uzerinden bağla monitöre, ekran kartının anakart üzerine oturduğundan ve Ekran kartına PSU'dan gelen pinlerin tam olarak oturduğunda emin ol.

Öncelikle bir sorun gözükmüyor BIOS imaj dosyanız eski kalmış ama orijinal değerlerde görünüyor. Ekran kartını ikinci el mi sıfır mı aldın ve ne zamandır bu sorunu yaşıyorsun?
Ekran kartını sıfır aldım hocam. Alalı 4 yılı geçti. Sorunu da son 2 aydır yaşıyorum ve hocam sorun sadece oyunlarda değil masaüstünde ve chrome'da da oluyor. Chrome da görüntü donuyor ardından Sürücü zaman aşımına uğradı hatası alıyorum.

Şu adımları dene, HDMI ile başladıysan DisplayPort uzerinden bağla monitöre, ekran kartının anakart üzerine oturduğundan ve Ekran kartına PSU'dan gelen pinlerin tam olarak oturduğunda emin ol.
DP bağlı hocam zaten. Pinler ve ekran kartının yerine oturduğundan eminim.

@lazye

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırın ve en güncel sürücüyü AMD sitesinden tekrar yükleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Merhaba hocam dediğinizi daha önce yapmıştım ancak internetimi kapatarak denememiştim. Şimdi internetimi kapatarak denedim ve yaklaşık 2 haftadır sorun yaşamıyor gibiyim. Çözümünüz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı