RX 5700XT'nin yük altında 80 derece normal midir?

Fan ayarlari otomatikse normal cunku 60 derecede fanlar devreye girip aktif sogutmaya basliyor. Ama kendi fan ayariniz varsa tekrar gozden gecirmenizi oneririm ki o karti ben 55-65 derece civarlarinda gezdigini biliyorum fan hizina gore.
Otomatik hocam. Fan ayarlamasını nerden yapıyoruz?

Fan hızını %50'ye getirdim 75 dereceyi geçmiyor. Acayip soğutuyor yalnız ses de çıkıyor. Otomatiğe geri aldım. Soğutma gücü bu kadar iyi ise sıkıntı olmaz sanırım.

Fan hızını %50'ye getirdim 75 dereceyi geçmiyor. Acayip soğutuyor yalnız ses de çıkıyor. Otomatiğe geri aldım. Soğutma gücü bu kadar iyi ise sıkıntı olmaz sanırım.
Dedigim gibi manuel ayarlar ile hem daha dusuk sicakliklarda hem de daha verimli calistirirsiniz. Sahsen ben RX 580 kullaniyorum Nitro+ modeli sicaklik 35 e gelince %25 ile basliyo ara dereceleri hatirlayamiyorum. En son 55 yada 60 derecede ve sonrasinda %80e ayarli. Gayet guzel sogutuyor. Tabii bariz bir ses oluyor bu noktada ama sicaklik dususuyle uzun vadede kazanciniz oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı