RX 580 4 GB ve i7 3770 PUBG'de düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Kiviiigg

Centipat
Daha fazla  
RAM
4+4 1333mhz
SSD veya HDD modeli
240gb Apacer Panther
Ekran kartı
Asus RX 580 4GB
Anakart
WIBTEK H61-MX2
İşlemci
i7-3770
Bazı oyunlarda da ara ara FPS dropları oluyor ama PUBG oyununda neredeyse her ateş edişimde drop yiyorum. YouTube'dan aynı sistemli videolara baktığımda Ultra ayarlarda 60FPS alınırken ben düşük ayarlarda 60 70FPS alıyorum üstüne bir de ateş ederken veya hareket ederken sürekli drop yiyorum sebebini bilen var mı?

Hocam yanlış anlama da bu sisteme daha ne bekliyorsun ki? Directx düşürmeyi deneyebilirsin. Ama sonuçta RX 580 kullanıyorsun.

VSync açıksa kapatın
Bazı oyunlarda da ara ara FPS dropları oluyor ama PUBG oyununda neredeyse her ateş edişimde drop yiyorum. YouTube'dan aynı sistemli videolara baktığımda Ultra ayarlarda 60FPS alınırken ben düşük ayarlarda 60 70FPS alıyorum üstüne bir de ateş ederken veya hareket ederken sürekli drop yiyorum sebebini bilen var mı?
VSync açıksa kapatın

Beklentim FPS düşmesi yememek yönündeydi.

V-Sync kapalı.

RAM'leri değişmen iyi olur 8+8 3000MHz işini görür niye dondugunu anlayamadım darboğaz yapmaz o sistem bende de benzer sistem var ama kasma veya donma yok.

Sıcaklıklardan dolayı olabilir mi ekran kartın ısınıyor mu?

1697631426667.png

Oyun içi ayarlarım bu şekilde.

Son düzenleme:
RAM'leri değişmen iyi olur 8+8 3000MHz işini görür niye dondugunu anlayamadım darboğaz yapmaz o sistem bende de benzer sistem var ama kasma veya donma yok.

Sıcaklıklardan dolayı olabilir mi ekran kartın ısınıyor mu?

Eki Görüntüle 1981730

Oyun içi ayarlarım bu şekilde.

Oyunlarda sıcaklık değerli normal genelde 65-70 derece arası oluyor. RAM hızım biraz düşük ama anakart en fazla 1600 MHz desteklediği için 4 GB çıkartıp 8 GB 1600MHz RAM eklemeyi düşünüyorum. Oyun ayarlarımız aynı sadece benim işleme ölçeğim 90.

Oyunlarda sıcaklık değerli normal genelde 65-70 derece arası oluyor. RAM hızım biraz düşük ama anakart en fazla 1600 MHz desteklediği için 4 GB çıkartıp 8 GB 1600MHz RAM eklemeyi düşünüyorum. Oyun ayarlarımız aynı sadece benim işleme ölçeğim 9

RAM'lerinizi 8+8 1600MHz yapın sıcaklıklarınızda gayet normal.

Tek slot 8RAM kötü olur.

Tek slot 8RAM kötü olur.

4+8 yapmayı düşünüyordum aslında 12 GB yeterli olmaz mı?

Şimdi de aşırı donup crash vermeye başladı.(donduktan sonra 5 10 saniye gidiyor sonra oyun kapanıyor)

Son düzenleme:
4+8 yapmayı düşünüyordum aslında 12 GB yeterli olmaz mı?

Şimdi de aşırı donup crash vermeye başladı.(donduktan sonra 5 10 saniye gidiyor sonra oyun kapanıyor)

Yeterli olur ama 16 yapmak iyi olur
Hocam ekran kartınızda sıkıntı olabilir mi RX580 biraz sıkıntılı kart bende 8 GB halini kullanıyorum.

Güç kaynagınız nedir kalitelimi belki güç kaynagınızla alakalıdır.

Yeterli olur ama 16 yapmak iyi olur.
Hocam ekran kartınızda sıkıntı olabilir mi RX580 biraz sıkıntılı kart bende 8 GB halini kullanıyorum.

Güç kaynagınız nedir kalitelimi belki güç kaynagınızla alakalıdır.

Ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum yakın zamanda. Beklediğimden çok düşük performans aldım.
FPS Hyper Pro 550W 80+ PSU var.

Geri
Yukarı