RX 580 8 GB sistemde masaüstüne gelince 15 saniye sonra monitörde "sinyal yok" yazıyor

krico_kk

Femtopat
Daha fazla  
Dün oyun oynarken birden ekran karardı 3 4 sn sonra no signal uyarısını verdi. PC'yi yeniden başlattım oyuna girerken lobide yine kapandı. Ekran kartı sürücüsünü sildim yükledim undervolt yaptım fakat hiçbir şey olmadı. Şunu da unutmadan söyleyeyim yaklaşık 4 5 aydır çatır çutur oyunları oynatıyordu AMD olmasına rağmen çok yüksek sıcaklık değerlerine de ulaşmadı.

Dün oyun oynarken birden ekran karardı 3 4 sn sonra no signal uyarısını verdi. PC'yi yeniden başlattım oyuna girerken lobide yine kapandı. Ekran kartı sürücüsünü sildim yükledim undervolt yaptım fakat hiçbir şey olmadı. Şunu da unutmadan söyleyeyim yaklaşık 4 5 aydır çatır çutur oyunları oynatıyordu AMD olmasına rağmen çok yüksek sıcaklık değerlerine de ulaşmadı.
Çok eskiyse gpu gitmiş olabilir. Tamirciye vermek gerekir.

Görüntü gidiyor ama arka planda oyun sesi Discord YouTube gibi uygulamalar sesi geliyor.

Ekran olayından önce yapmıştım hiçbir sıkıntı yok artık masaüstünde de ekran kapanıyor.

WattMan problemi gibi duruyor. Hatayı aldığında CTRL+Shift+Win+b kombinasyonu işe yarayabilir geçici çözüm olarak.

• DDU ile driverınızı kaldırıp Pro sürümü yükleyin.
  • Kartın termal macun bakımlarını yapın.

Geri
Yukarı