RX 580 boşta 50 derece

Taha Şahin

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 580 8 GB
ryzen 5 3500
Arkadaşlar ASUS RX 580 8 GB ekran kartım var. Normalde boştayken 43 45 derece arasındayken dün geceden beri 49 50 derecelerde. Herhangi bir voltaj ayarı yapmadım sadece dün wallpaper değiştirdim masaüstü durup dururken oldu.

Arkadaşlar ASUS RX 580 8 GB ekran kartım var. Normalde boştayken 43 45 derece arasındayken dün geceden beri 49 50 derecelerde. Herhangi bir voltaj ayarı yapmadım, sadece dün wallpaper değiştirdim. Durup dururken oldu.

Yükteki sıcaklık önemli.
Boşta normal şu anlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok takılacak bir durum değil wallpaper Engine ile efektli bir wallpaper yaptıysan o GPU kullanımı arttırmış olabilir onun haricinde sorun yok yükte değerlerinde de sorun yoksa no problem.

Yükteki sıcaklık önemli.
Boşta normal şu anlık.

Anladım zaten durup dururken olmasına takıldım.

Çok takılacak bir durum değilwallpaper Engine ile efektli bir wallpaper yaptıysan o GPU kullanımı arttırmış olabilir onun haricinde sorun yok yükte değerlerinde de sorun yoksa no problem.

Direk fotoğraf indirip yapmıştım ondan sonra oldu.

Normal değil kasa sirkülasyonu nasıl? Arka planda bir şey çalışıyor olabilir GPU'yu kullanan. Termal macun değiştirip temizleyin bence kış ayındayız evinizin içi kaç derece bilmiyorum ama bu kış aylarında normal değil.

Normal değil kasa sirkülasyonu nasıl? Arka planda bir şey çalışıyor olabilir GPU'yu kullanan. Termal macun değiştirip temizleyin bence kış ayındayız evinizin içi kaç derece bilmiyorum ama bu kış aylarında normal değil.

Macunu 2 ay önce en kalitelisi ile değiştirdim arkadada garip bir şey açık değil ben de anlamadım hava sirkülasyonuda iyi dün bu saatlerde gayet normaldi.

Acaba BIOS'tan AMD'nin sam özelliğı için bir şeyler acmistim sonra kapatmayi unuttum desteklemedigi icin ondan olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı