RX 6600 Boşta 50 Derece

Nayeon

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Backend Developer
Selamlar,

Valorant oyununda RX6600 ekran kartından aşırı derecede bir fan sesi geliyordu. Kasanın içerisini açtığımda ve ekran kartının plakasına dokunduğumda normal olmayan bir ısı hissettim. Oyunu kapattım ve fan sesi kesildi fakat sıcaklık değerlerine baktığımda ekran kartı boşta 50 derece civarında geziyor. Sizce bu durum normal mi? Değilse ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında zero RPM var anladığım kadarı ile, normal. Sıcaklıklar da kötü değil zaten.

Araştırma yaptığımda yükte 60-70 gibi değerler yazmışlardı da bende anormallik var sandım. Teşekkürler destekleriniz için.

Hocam pek bilgili değilim ancak. Bende ekran kartı boşta 35 derecelerdeyken %100 kullanımda Forza'da extrem ayarlarda 55'lerde geziyor. Şahsen ben normal olduğunu düşünmüyorum. Üstelik bendeki RX 6600 modelinde metal plaka vb yok. Ama tkerar söylüyorum benim durumum istisna olabilir.

Boşta 50 derece normal değil diye termal bakımlarını yaptırmasını tavsiye ettim. En az 10-12 derece fazla gibi boştayken. Ama kasanın sirkülasyonunu ve ev sıcaklığını bilemediğim için boştaki sıcaklığın hala normal olmadığını düşünüyorum.

Boşta 50 derece normal değil diye termal bakımlarını yaptırmasını tavsiye ettim. En az 10-12 derece fazla gibi boştayken. Ama kasanın sirkülasyonunu ve ev sıcaklığını bilemediğim için boştaki sıcaklığın hala normal olmadığını düşünüyorum.
0 RPM bir kart için normal.

0 RPM bir kart için normal.
0 RPM tam olarak ne demek?

Ekran kartını alalı 3 ay olmadı, termal macununu değiştirmeli miyim yine de?

Yeni konular

Geri
Yukarı