RX 580 sistem nasıl?

Beyler bilgisayarcı bana şöyle bişey önerdi
Ryzen 3 1200
8gb ram ddr4
Gtx 1650
120 ssd
1tb hdd
Bu nasıl sizce gta 5 pubg falan için ?

240GB SSD alsın demek istemedim öyle bir durumda kalırsam 240GB tercih ederim demek istedim. 120GB SSD ve 1TB HDD'yi çıkarıp 480GB SSD alması 100 kat daha mantıklı olur GTA 5 PUBG gibi oyunları gidip HDD'ye mi yüklesin büyük ihtimal bilgisayarcının 120GB SSD seçmesinin sebebi Windows'u oraya yükleyecek olması.
Ya kardeşim zaten 3 tane büyük oyun yükleyince dolacak 480GB. R6 80GB, GTAV 130GB, COD Warzone 100GB desek 310GB oldu zaten. Bir de bunun daha küçük oyunları var CS, Fortnite vs. Yani internetten SSD daha hızlıdır, daha iyidir gibi bir şey duymuşsunuz, her yere yazıyorsunuz.

Ya kardeşim zaten 3 tane büyük oyun yükleyince dolacak 480GB. R6 80GB, GTA 5 130GB, CoD Warzone 100GB desek 310GB oldu zaten. Bir de bunun daha küçük oyunları var CS, Fortnite vs. yani internetten SSD daha hızlıdır, daha iyidir gibi bir şey duymuşsunuz, her yere yazıyorsunuz.

:d? İnternetten bir şey duyduğum yok kendi deneyimlerim. Bir de yer konusunda bir şey demiyorum fakat SSD'nin HDD'den daha hızlı olduğu bir gerçek :) .

Biliyorum, gerçek ama hız her şey değil. Zaten birden çok oyun oynayan adamın önceliği hız değildir. Depolamadır.
Öncelikle bende oyun konsolu da bulunmakta yani hikaye modlu oyunları oynamayı tercih etmemekteyim. Kısacası sadece online oyunlar oynayan birisiyim ve r6 lol cs gta5 pubg için bana 480gb yeterli olur. Aklıma bir şey daha geldi aslında 240gb lık ssd alıp 1tb harddisk takıp cs gibi oyunları ssd ye yükleyip hikaye tarzı oyunları hdd ye yüklemesi mantıklı olabilir 🤔.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı