RX 580 Tam ekran alınca siyah ekran problemi

onrk

Centipat
Merhabalar tuhaf bir sorun ile yardımınızı bekliyorum. CS GO gibi oyunlarda oyunu tam ekran olarak açtığımda siyah ekran oluyor. Pencere modunda açtığımda ise açılıyor. Tam ekran olunca bir hata vermiyor sesi geliyor fakat siyah ekran. 2-3 oyunda daha denedim aynı hatayı alıyorum. Sorunun neden kaynaklandığını bir türlü çözemedim. Windows 10 Pro kullanıyorum Windows Update güncel. Daha yeni kurulum yaptmıştık format falan en son ekran kartı güncelleştirmesi ama sorun oluyor hep. HDMI kablosunu başka taktım sorun yine devam ediyor. Kullandığım ekran kartı Sapphire RX580.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    72,2 KB · Görüntüleme: 56
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    72,6 KB · Görüntüleme: 29
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    72,1 KB · Görüntüleme: 81
  • Adsız4.png
    Adsız4.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 52
Merhabalar, benimde garip bir sorunum vardı rx590 ekran kartında. Oyunu 4:3 moduna alıp masaüstüne geldiğim zaman karıncalanıyor, yeniden başlatmadan düzelmiyordu. Çok hakim değilim, biraz amd ayarları ile oynayarak düzelttim. Sana atayım bir dene istersen. Ölçekleme modunu en boy oranını koru yapmalasın.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    71,8 KB · Görüntüleme: 34
RX 570 var bende de, monitörüm freesync destekliyor ve açıp kapatabiliyosun menüden. AMD arayüzden açıp monitörden kapatınca yada tam ters olunca aynı sorunla karşılaşıyordum. Seninki de o tarz bir şey olabilir kontrol edebilir misin ?

Merhabalar, benimde garip bir sorunum vardı rx590 ekran kartında. Oyunu 4:3 moduna alıp masaüstüne geldiğim zaman karıncalanıyor, yeniden başlatmadan düzelmiyordu. Çok hakim değilim, biraz amd ayarları ile oynayarak düzelttim. Sana atayım bir dene istersen. Ölçekleme modunu en boy oranını koru yapmalasın.
Teşekkür ederim yapıyorum
RX 570 var bende de, monitörüm freesync destekliyor ve açıp kapatabiliyosun menüden. AMD arayüzden açıp monitörden kapatınca yada tam ters olunca aynı sorunla karşılaşıyordum. Seninki de o tarz bir şey olabilir kontrol edebilir misin ?
Evet monitörden freesync özelliğini kapatınca sorunsuz tam ekran oluyor uygulamalar çok teşekkür ederim ama bu özellik iyi bişeydi galiba nasıl açılacak ki şimdi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı