Çözüldü RX 580'li sistemde Alan Wake 2 10 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

yasau

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RX580
Anakart
H310M
İşlemci
i59400F
RX 580 ile FSR 3 modu kurdum ama 10 FPS alıyorum.

Çözüm
Oyun için GTX 1080 Ti patlak veriyor 30 FPS yapıyor. RX580 nasıl üstesinden gelsin?
Aslında şöyle bunlar gayet iyi kartlar oyunu hiç yoktan medium ayarlarda 60 oynatır ama benim öğrendiğime göre Alan Wake 2 ekran kartının içindeki farklı bir teknolojiyi kullanıyor.
Demem o ki ekran kartınız eski yıllara aitse o teknoloji doğal olarak olmuyor ve Alan Wake 2 ekran kartını yok sayıyor gibi bir şey oluyor. Araştırırsan bulursun. Çözümü yok bunun.
Seçtiğiniz ayara da bağlı olarak bana normal gibi geldi açıkcası çünkü oyun fazlasıyla yüksek sistem istiyor.

ayarlar en dusukde ve frame generation acık
Minimum System Requirements
Video Card: GeForce RTX 2060 or Radeon RDX with 6 GB VRAM
Processor: Intel i5-7600K or AMD equivalent
Memory: 16 GB RAM
Hard Drive Space: 90GB SSD
Kaynak: Epic Games

Oyun için GTX 1080 Ti patlak veriyor 30 FPS yapıyor. RX580 nasıl üstesinden gelsin?
Aslında şöyle bunlar gayet iyi kartlar oyunu hiç yoktan medium ayarlarda 60 oynatır ama benim öğrendiğime göre Alan Wake 2 ekran kartının içindeki farklı bir teknolojiyi kullanıyor.
Demem o ki ekran kartınız eski yıllara aitse o teknoloji doğal olarak olmuyor ve Alan Wake 2 ekran kartını yok sayıyor gibi bir şey oluyor. Araştırırsan bulursun. Çözümü yok bunun.

Çözüm

Tamamdır teşekkür ederim.

Geri
Yukarı