RX 6600 R5 5500 sistem her oyunda düşük FPS veriyor

Easy Peasy1f

Centipat
RAM
XPG Gammix D30 3200MHz 2x8
SSD veya HDD modeli
WD Blue SN570 500 GB
Ekran kartı
Asus Dual RX6600
Anakart
Asus Prime A320M–A
İşlemci
Ryzen 5 5500
Bilgisayarımı aldığımdan beri neredeyse her oyunda FPS problemleri yaşıyorum. Daha önce PUBG oynamayı denedim FPS düşmesi probleminden dolayı oyunu bıraktım, Warzone denedim tam eğlenmeye başlamışken oyunda 70 FPS almaya başladım bırakmak zorunda kaldım. Şimdi ise Fortnite oynarken olması gerekenden 100 FPS daha düşük alıyorum. Donanımımda bir problem olduğunu düşünüyorum fakat neden kaynaklı bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Oyun oynayamaz oldum ayrıca konu ile bağlantısı var mıdır bilmiyorum fakat Online FPS oyunları dışı hikayeli oyunları falan oynarkende görüntü çamur gibi görünüyor. Sorun yazılımsal mı donanımsal mı emin değilim.

Hocam bu Pro driver olayı vs. ne oluyor tam olarak bir bilgim yokta kursam düzelir mi? Bir de benim problemim FPS dropdan çok düşük FPS almamla alakalı bir problem.
Denemeye değerdir.

Nereden ve nasıl indirebilirim tam olarak.
AMD'nin kendi driver indirme alanından otomatik driver bulucuyu indirin. Uygulamayı çalıştırdığınızda karşınıza 24.1.1 sürümü gelecek, onun üstüne tıklayıp 24.Q1.1 seçin.

Daha bugün indirmiştim hatta. :D

AMD'nin kendi driver indirme alanından otomatik driver bulucuyu indirin. Uygulamayı çalıştırdığınızda karşınıza 24.1.1 sürümü gelecek, onun üstüne tıklayıp 24.Q1.1 seçin.

Daha bugün indirmiştim hatta. :D

Hocam Pro driverın test videolarına baktım fakat görüldüğü kadarıyla genel olarak normal driverlar daha yüksek performans veriyor. FPS düşmesi konusunda bir şey diyemem belki dropları yok ediyordur fakat benim asıl işim genel olarak bilgisayarımın anlamsız düşük FPS verişini çözmekte, yani zaten Valorant ve CS oynamadığım için şu anlık FPS dropu düzeltmemin bana bir faydası olmaz.

Hocam Pro driverın test videolarına baktım fakat görüldüğü kadarıyla genel olarak normal driverlar daha yüksek performans veriyor. FPS düşmesi konusunda bir şey diyemem belki dropları yok ediyordur fakat benim asıl işim genel olarak bilgisayarımın anlamsız düşük FPS verişini çözmekte, yani zaten Valorant ve CS oynamadığım için şu anlık FPS dropu düzeltmemin bana bir faydası olmaz.
Denemekten zarar gelmez, neyi düzelteceğini ya da düzeltmeyeceğini bilemezsin. Gelen yardımı ters çevirecekseniz sorunu nasıl çözmeyi planlıyorsunuz.

Denemekten zarar gelmez, neyi düzelteceğini ya da düzeltmeyeceğini bilemezsin. Gelen yardımı ters çevirecekseniz sorunu nasıl çözmeyi planlıyorsunuz.

Haklısınız hocam biraz ön yargılı davranmış olabilirim fakat arkadaşın bahsettiği yazılımın herhangi bir testte genel olarak normal drivera bir üstünlüğü yok hatta çoğu oyunda daha düşük FPS veriyor. Sorunum tamamen FPS düşmesi üzerine olsaydı haklısınız derdim fakat ana problemim FPS düşmesi değil yine de deneyeceğim.

Haklısınız hocam biraz ön yargılı davranmış olabilirim fakat arkadaşın bahsettiği yazılımın herhangi bir testte genel olarak normal drivera bir üstünlüğü yok
AMD'nin yazılım konusunda stabillik sorunları var. Auto Driver indirici aynı zamanda chipsetinizi günceller.

Deneyip denememek tabii size kalmış. FPS'inizi buradan karşılaştırabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD'nin yazılım konusunda stabillik sorunları var. Auto driver indirici aynı zamanda chipsetinizi günceller.

Deneyip denememek tabii size kalmış. FPS'inizi buradan karşılaştırabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burdakilerden üsttekinimi indirip kuracağız hocam bir de kurmadan önce normal AMD Software'i Revo Uninstaller üzerinden falan silmemizmi gerek bu konular hakkında hiç bilgim yok.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-16 160257.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-16 160257.png
    166,6 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı