RX 6600 sistemde oyunlarda kasma ve atma oluyor

Patrick Batemann

Hectopat
Yer
Konya
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ekran kartım RX 6600. oyunlarda FPS'yi yüksek almama rağmen takılmalar ve kasılmalar oluyor. Bazı oyunlardan atıyor hatta. Bunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Disk sağlıklarına bak aynı kart ve i5 9400F işlemciye sahibim. Red Dead Redemption, GTA 5, Minecraft, Valorant gibi oyunlarda takılmalar yaşıyordum.

RDR2 oyununda ışık ayarlarını kapatınca,

GTA 5 oyununda MSAA ayarını kapatınca,

Minecraft oyununda mipmaplama adlı ayarı kapatınca ve.

Valorant oyununda oyunu SSD'den HDD'ye aktarınca sorunumu çözdüm. Kartta problem yok yani diğer parçalara odaklanın. SSD sağlığım çok düşük olduğu için oradan alıp HDD'ye Valorant'ı gönderince sorunum çözülmüştü.

Disk sağlıklarına bak aynı kart ve i5 9400F işlemciye sahibim. Red Dead Redemption, GTA 5, Minecraft, Valorant gibi oyunlarda takılmalar yaşıyordum.

RDR2 oyununda ışık ayarlarını kapatınca,

GTA 5 oyununda MSAA ayarını kapatınca,

Minecraft oyununda mipmaplama adlı ayarı kapatınca ve.

Valorant oyununda oyunu SSD'den HDD'ye aktarınca sorunumu çözdüm. Kartta problem yok yani diğer parçalara odaklanın. SSD sağlığım çok düşük olduğu için oradan alıp HDD'ye Valorant'ı gönderince sorunum çözülmüştü.
Daha toplayalı 3 gün oluyor hocam. Hepsi sıfır. Böyle bi kartın takılama yapmaması gerekiyor.

Hepsi sıfır? Kaça aldın sistemi hayırlı olsun bu dönemde sıfır sistem almak gereksiz pahalıya patlıyor kendi RX 6600 kartımı 4K'ya almıştım ikinci el garantili şekilde.

Konuya dönelim takılmaların çok sebebi olabiliyor. Diskinizin sağlığına bakmayı deneyebilirsiniz.

Hepsi sıfır? Kaça aldın sistemi hayırlı olsun bu dönemde sıfır sistem almak gereksiz pahalıya patlıyor kendi RX 6600 kartımı 4K'ya almıştım ikinci el garantili şekilde.

Konuya dönelim takılmaların çok sebebi olabiliyor. Diskinizin sağlığına bakmayı deneyebilirsiniz.
20k. Yine kontrol edeyim fakat sıfır olduğu için zannetmiyorum problem olacağını. İnternette araştırdığım kadarıyla cache ve driver dan bahsediyorlar. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

20k. Yine kontrol edeyim fakat sıfır olduğu için zannetmiyorum problem olacağını. İnternette araştırdığım kadarıyla cache ve driverdan bahsediyorlar. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

Olabilir çok neden var tahmin yürütüyorum sadece. Driver kaldırıp tekrar kurabilir veya format atıp tekrar deneyebilirsin.

Bir de RX 6600, i5 12400 Sisteme 20k çok değil mi? İade şansın varsa çok daha iyilerini toplarsın o paraya 2-3 yıl sonra pişman olabilirsin 20k verip daha iyi sistem toplamadığın için. İade şansın varsa dene, gene bilgisayar toplarız sana.

Olabilir çok neden var tahmin yürütüyorum sadece. Driver kaldırıp tekrar kurabilir veya format atıp tekrar deneyebilirsin.

Bir de RX 6600, i5 12400 Sisteme 20k çok değil mi? İade şansın varsa çok daha iyilerini toplarsın o paraya 2-3 yıl sonra pişman olabilirsin 20k verip daha iyi sistem toplamadığın için. İade şansın varsa dene, gene bilgisayar toplarız sana.
Bi tık pişman oldum açıkcası hocam ben de aslında ama iade alacakları zannetmiyorum.

Geri
Yukarı