Çözüldü RX 6600XT sistemde Forza Horizon 5 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

psroreum

Centipat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, normalde Windows 11 kullanıyorum ve bugün Windows 11'in yanına Dual boot olarak Windows 10 kurdum buraya kadar her şey normal bir sıkıntı yok ama nedense Forza Horizon 5'te 10 FPS gibi komik bir rakam alıyorum. Ayarlarım 4K FSR 2.2 kalite modunda grafikler de yüksekte. Tüm driverlar ve yazılımlar aynı olmasına rağmen böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve şu an Windows 11'den yazıyorum aynı ayarlar tüm her şey aynı FPS 60'ın altına düşmüyor. Sorunun çözümünü bilen arkadaşlar yazabilir mi? Bu arada ekran kartım RX 6600XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorun, oyunu 2 3 dk 10 fps de oynayınca düzeldi. Sanırım Driver'ı ilk kez kurdugum için shader caching'i daha yeni yaptı ve düzeldi. Yardım etmek isteyen arkadaşlara teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar, normalde Windows 11 kullanıyorum ve bugün Windows 11'in yanına Dual boot olarak Windows 10 kurdum buraya kadar her şey normal bir sıkıntı yok ama nedense Forza Horizon 5'te 10 FPS gibi komik bir rakam alıyorum. Ayarlarım 4K FSR 2.2 kalite modunda grafikler de yüksekte. Tüm driverlar ve yazılımlar aynı olmasına rağmen böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve şu an Windows 11'den yazıyorum aynı ayarlar tüm her şey aynı FPS 60'ın altına düşmüyor. Sorunun çözümünü bilen arkadaşlar yazabilir mi? Bu arada ekran kartım RX 6600XT.
FSR performans modunda olsa da düşük fps alırsınız,RX 6600 XT 2K için bile yeterli değil, kaldı ki siz 4K da oynuyorsunuz.Kart 1080P oyunculuk için üretilmiş.

FSR performans modunda olsa da düşük fps alırsınız,RX 6600 XT 2K için bile yeterli değil, kaldı ki siz 4K da oynuyorsunuz.Kart 1080P oyunculuk için üretilmiş.
Kankam, sen okudun mu yazdığımı? :D diyorum ki Windows 11'de bak, Windows (İşletim Sistemi) 4K (Çözünürlük) 60 FPS sabit oynuyorum Windows 10'da 10 FPS (Frame Per Second) alıyorum.

Kankam, sen okudun mu yazdığımı? :D diyorum ki Windows 11'de bak, Windows (İşletim Sistemi) 4K (Çözünürlük) 60 FPS sabit oynuyorum Windows 10'da 10 FPS (Frame Per Second) alıyorum.
Böyle yazınca anladım kusura bakmayın hocam,yani aynı ayarlar ile Windows 11 de 60+ alırken Windows 10 da düşük fps alıyorsunuz.

4K yüksek ayarda fsr 2.2 ile win11 60+ FPS win10 10 FPS nasıl oluyor? Çok mantıksız geldi.
Dostum bende bilmiyorum. Bana da mantıksız geliyor.

Windows 11 oynanış videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşte Windows 10'da da bu ayarlarla 10 FPS aldığımı düşün.

Dostum bende bilmiyorum. Bana da mantıksız geliyor.

Windows 11 oynanış videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşte Windows 10'da da bu ayarlarla 10 FPS aldığımı düşün.
Sürücüler yüklü mü?

Geri
Yukarı