RX 6600XT'li sistem CS2'de düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Ayarlar aynı değil ancak ben (yüksekte) oynarken o (ortada-yüksek) arası oynuyor yani bu kadar bir farkın olması biraz saçma

aynı değil ben yüksekte oynarken o orta-yüksek ayarlarda oynuyor o bir ayar nedir acaba
Orta ile yüksek arasında ne kadar büyük bir makas olduğunu bilmiyorum ama arkadaşınız yoğun etkileyen ayarları ortada tutmuş iken sizin yüksekte tutmanız böyle bir fark yaratmış olabilir benim fikrim.

Başka bir olasılık da gelemedi aklıma. Darboğaz desen olamaz.

Arka planda ekran kartını ya da işlemciyi yoğun kullanan bir işlem var mı?

Ayrıca grafik ve görüntü ayarlarınız aynı mı? (arkadaşınız çamur Config'te bu FPS'leri alırken siz Max ayarlarda oynadığınızdan böyle oluyor gibi bir durum var mı?)
Darboğazlık bir durum yok

Arkaplanda işllemciyi zorlayacak bir program çalışmıyor

arkadaşım orta-yüksek ayarlarda oynuyor ben ise yüksekte

MSAA ayarı var onu 2X'e çek öyle dene. Ayrıyeten R5 3600X'in 32 MB önbelleği var i5 12400F'in 18 MB bu da bir fark yaratıyor olabilir.
ancak i5 12400f r5 3600x´den bariz bir şekilde daha güçlü 18MB olsa bile r5 3600x´den daha iyi bir performans vereceğini düşünüyorum

Arkadaşım CS2´de 200-230 FPS alıyor. Ben 100-130FPS arası alıyorum. Ancak benim bilgisayarım onunkinden daha. İyi sebebi nedir?

Benim sistemim:

ASUS Dual RX 6600 XT OC 8 GB.
Intel Core i5 12400F.
16 GB RAM (1x16) 3200MHzCL16.

Arkadaşımın sistemi.

MSI RX 5700 8 GB.
AMD Ryzen 5 3600X.
G.Skill 16 GB RAM (2x8) 3200MHzCL16.

FPS Max 0 kodunu yazdınız mı? Güç seçeneklerinden yüksek performans ya da nihai performans yapıp deneyin.

Çogu oyundamı yoksa sadece CS2 değil mi bu oluyor MSI Afterburner ile GPU CPU kullanımlarını inceleyin oyun icindeki sisteminiz kendini kısıtlıyor olabilir.

Oyunu 1-2 gün önce denedim ve optimizasyon yokla var arasında en düşük ayarda 300-400 alırken yüksekte 150 üstü alsam bile dropdan oynanmıyordu. Grafik ayarlarının farklı olduğunu söylemişsiniz büyük ihtimalle ondan ve 1x16 RAM kullandığınızdan kaynaklı. Hocamında dediği gibi düzelene kadar en az 2-3 ay sürecektir bu süreçte idare etmekten başka bir şey yok.

Ekran kartı sürücüsü eğer "Full Install" olarak kurduysanız FPS'te düşüş oluyor. Daha doğrusu bende öyle. RX6600 kullanıyorum. Driver'ı "Full Install" olarak kurunca oyunlarda FPS düşüyor. Driverı "Only Driver" veya "Minimal Driver" olarak deneyebilirsin.

Arkadaşım CS2´de 200-230 FPS alıyor. Ben 100-130FPS arası alıyorum. Ancak benim bilgisayarım onunkinden daha. İyi sebebi nedir?

Benim sistemim:

ASUS Dual RX 6600 XT OC 8 GB.
Intel Core i5 12400F.
16 GB RAM (1x16) 3200MHzCl16.

Arkadaşımın sistemi.

MSI RX 5700 8 GB.
AMD Ryzen 5 3600X.
G.Skill 16 GB RAM (2x8) 3200MHzCl16.

%100 işlemci kötüdür darboğaz olayı vardır dedim ama şu an bir garip oldu sisteminiz ağırmı çalışıyor? Arka planda gücü gerçekten tüketebilecek program veya uygulamalar çalışıyor mu?

Oyun optimizasyon olarak özürlü. İşlerin rayına oturması 2 3 ay sürecek gibi.

Ofiste RX580'li bilgisayar ile oynuyorum 1080p yüksek 120+ FPS veriyor. Optimizasyon olarak gayet başarılı buldum ben, betadayken Low'da zor açıyordu RX580. Suçu direkt oyuna atmak yanlış olur yazılımsal sıkıntısı da olabilir arkadaşın.

Ekran kartı sürücüsü eğer "Full ınstall" olarak kurduysanız FPS'te düşüş oluyor. Daha doğrusu bende öyle. RX6600 kullanıyorum. Driver'ı "Full ınstall" olarak kurunca oyunlarda FPS düşüyor. Driverı "only driver" veya "minimal driver" olarak deneyebilirsin.

Evet kesinlikle çok fark ediyor bu. Only driver kurmanızı tavsiye ederim.

Problem oyunda. Ben low ayarda 70, yüksek ayarda 110 alıyorum. 2 gün önce yüksek ayarda 180 alıyordum. Bazen bi bakıyorum, 15 fps veriyor.

Geri
Yukarı