RX 6650 XT fan çalışmıyor

Kwelps

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 İşlemci

RX6650 XT Ekran Kartı

XPG 16 Gb 3200 Mhz Ram

Asus B450M Anakart

512 GB M.2 Ssd Bellek
Meslek
Öğrenci
Geçen ay İtopya'dan RX6650 XT bulunan bir sistem aldım. PC'den pek anlamam ama mesela Witcher oynamak istiyorum diyelim. (ilk Witcher oyunu bu arada) daha menüdeyken fanları çalışmaya başlıyor. Fakat GTA 5 Ultra ayarlardayken çalışmıyor. Bunun bir sebebi var mıdır? Tekrar söyleyeyim PC işlerinden pek fazla anlamıyorum.

Ekran kartı fazla yorulmadığı için fanlarını çalıştırmaz bu çoğu kartta böyledir endişe etmenize gerek yok.

(Witcher 1 menüsünde muhtemelen bir anda kart aşırı yüksek FPS değelerini gördüğü için fanlarını çalıştırmaya başlamıştır fakat bu kısa sürmüştür muhtemelen.)

Ekran kartı fazla yorulmadığı için fanlarını çalıştırmaz bu çoğu kartta böyledir endişe etmenize gerek yok.

(Witcher 1 menüsünde muhtemelen bir anda kart aşırı yüksek FPS değelerini gördüğü için fanlarını çalıştırmaya başlamıştır fakat bu kısa sürmüştür muhtemelen.)

Evet kısa sürdü fakat arada bir durduk yere yine çalışıyor mesela geçen gün Steam'den Sniper Elite 4 indiriyordum yine çalışmaya başladı sonra durdu. Bu normal mi?

AMD Yazılımda Sıfır RPM özelliği açıksa 50 derece altında fanlar çalışmıyor

49 derece iken çalışmaya başlıyor daha sonra 49'un altına inince duruyor

Evet kısa sürdü fakat arada bir durduk yere yine çalışıyor mesela geçen gün Steam'den Sniper Elite 4 indiriyordum yine çalışmaya başladı sonra durdu. Bu normal mi?

49 derece iken çalışmaya başlıyor daha sonra 49'un altına inince duruyor.

Öyle dursun bence ayar böyle daha iyi ısı artınca kendisi açar.

Geri
Yukarı