RX 6700 XT için monitör 1080p mi 2K mı olmalı?

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yazın yeni sistem almayı düşünüyorum. Aklımda RX 6700 XT + Ryzen 5 5600 var. Fakat montör konusunda kararsızım. 144 Hz 1080p IPS bir monitör 4,000 civarına alabiliyorken aynı özelliklerde 2K monitör almak istesem fiyat minimum 10,000'lere çıkıyor ve bir monitöre sistem parası kadar para baymak istemiyorum. Hal böyle olunca kararsız kalıyorum 1080p devam mı etsem yoksa geleceğe yatırım yapıp 2K mı alsam diye. VA monitörler de var daha uyguna ama IPS varken VA alınır mı emin değilim. Bir de şöyle bir durum var, bu bilgisayarı alsam 5 sene upgrade edemem. Birkaç yıl sonra yeni çıkan AAA oyunlarda 2K'da ayar kıstırmaya başlar mı emin olamıyorum. Sizler ne önerirsiniz?

Yazın yeni sistem almayı düşünüyorum. Aklımda RX 6700 XT + Ryzen 5 5600 var. Fakat montör konusunda kararsızım. 144 Hz 1080p IPS bir monitör 4,000 civarına alabiliyorken aynı özelliklerde 2K monitör almak istesem fiyat minimum 10, 000'lere çıkıyor ve bir monitöre sistem parası kadar para baymak istemiyorum. Hal böyle olunca kararsız kalıyorum 1080p devam mı etsem yoksa geleceğe yatırım yapıp 2K mı alsam diye. VA monitörler de var daha uyguna ama IPS varken VA alınır mı? Emin değilim. Bir de şöyle bir durum var, bu bilgisayarı alsam 5 sene upgrade edemem. Birkaç yıl sonra yeni çıkan AAA oyunlarda 2K'da ayar kıstırmaya başlar mı emin olamıyorum. Sizler ne önerirsiniz?

1080p gayet yeterlidir.

Yazın yeni sistem almayı düşünüyorum. Aklımda RX 6700 XT + Ryzen 5 5600 var. Fakat montör konusunda kararsızım. 144 Hz 1080p IPS bir monitör 4,000 civarına alabiliyorken aynı özelliklerde 2K monitör almak istesem fiyat minimum 10,000'lere çıkıyor ve bir monitöre sistem parası kadar para baymak istemiyorum. Hal böyle olunca kararsız kalıyorum 1080p devam mı etsem yoksa geleceğe yatırım yapıp 2K mı alsam diye. VA monitörler de var daha uyguna ama IPS varken VA alınır mı emin değilim. Bir de şöyle bir durum var, bu bilgisayarı alsam 5 sene upgrade edemem. Birkaç yıl sonra yeni çıkan AAA oyunlarda 2K'da ayar kıstırmaya başlar mı emin olamıyorum. Sizler ne önerirsiniz?

Birkaç yıl sonra değil henüz Cyberpunk 2077'yi bile söylediğiniz sistemle 2K Ultra ayarlarda 50 FPS oynuyorsunuz o yüzden o ekran kartına 1080P bir monitör daha iyi ve daha uzun ömürlü olur.

Birkaç yıl sonra değil henüz Cyberpunk 2077'yi bile söylediğiniz sistemle 2K Ultra ayarlarda 50 FPS oynuyorsunuz o yüzden o ekran kartına 1080P bir monitör daha iyi ve daha uzun ömürlü olur.
Ben de öyle düşünüyordum ama forumda pek çok konuda 2K önerilmiş. Muhtemelen yine de masrafı kısmak için 1080p tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı