RX 6700 XT - R5 5600 sistemde Valorant oynarken oyun akıcı olmuyor

Kishire

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Sistem:
  • 16 GB RAM.
  • R5 5600.
  • RX 6700 XT.
  • B550M.
  • 180Hz Gigabyte G24F-2
Sorunum başlıktaki gibi, Valorant'ta FPS'im 300+ olmasına rağmen sabitlesem de sabitlemesem de akıcılıkta bir sorun var. Sanki 30 FPS'imiş gibi hissettiriyor. (180Hz ayarlı)

V-Sync açınca bu akıcılık biraz düzeliyor, çok değil ama bu sefer de input lag giriyor. V-Sync açmadan FPS limitlersem de yine akıcı olmuyor. Ne yapsam çözemedim. FPS düşmesi tarzı bir sorunum olmamasına rağmen akıcı oynayamamak, özellikle böyle bir sistemde... Sorun neden kaynaklı acaba bulamadım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba.

Sistem:
  • 16 GB RAM.
  • R5 5600.
  • RX 6700 XT.
  • B550M.
  • 180Hz Gigabyte G24F-2
Sorunum başlıktaki gibi, Valorant'ta FPS'im 300+ olmasına rağmen sabitlesem de sabitlemesem de akıcılıkta bir sorun var. Sanki 30 FPS'imiş gibi hissettiriyor. (180Hz ayarlı)

V-Sync açınca bu akıcılık biraz düzeliyor, çok değil ama bu sefer de input lag giriyor. V-Sync açmadan FPS limitlersem de yine akıcı olmuyor. Ne yapsam çözemedim. FPS düşmesi tarzı bir sorunum olmamasına rağmen akıcı oynayamamak, özellikle böyle bir sistemde... Sorun neden kaynaklı acaba bulamadım? Yardımcı olursanız sevinirim.

AMD Software silip yeniden kurun ve ayarlarını sıfırlayın bende de aynı sorun oluyordu.

Merhaba.

Sistem:
  • 16 GB RAM.
  • R5 5600.
  • RX 6700 XT.
  • B550M.
  • 180Hz Gigabyte G24F-2

Bilgisayarının sıcaklık değerlerine bak onun dışında bilgisayarda oyunu nereye kurdun SSD dışında bir depolamaya kurduysan ondan olabilir onun dışında %1'lik FPS değerlerinde bir sorun olabilir.

AMD Software silip yeniden kurun ve ayarlarını sıfırlayın bende de aynı sorun oluyordu.

1 2 kez yaptım ama devam ediyor.

Bilgisayarının sıcaklık değerlerine bak onun dışında bilgisayarda oyunu nereye kurdun SSD dışında bir depolamaya kurduysan ondan olabilir onun dışında %1'lik FPS değerlerinde bir sorun olabilir.

Sıcaklık değerlerim normal 70i geçmiyor. SSD de kurulu %1FPS'lik değere bakmadım ancak oyunda drop olmuyor ekrana da o şekilde yansımıyor.

Örtuşme önleme ve mozaik döşeme Ayarlarını tek tek deneyerek sistemine en uygun olan ayari bulmalisin,Performansa etkisi var.

Merhaba.

Sistem:
  • 16 GB RAM.
  • R5 5600.
  • RX 6700 XT.
  • B550M.
  • 180Hz Gigabyte G24F-2

Hocam aynı sisteme sahibiz bendede aynı sorun var sorunu çözebildiniz mi

Geri
Yukarı