RX 6700 XT Red Devil sistemdeki sıcaklık değerleri normal mi?

%50 ayarlarda 72 dereceyi gördü 1080p testinde. Kart boşta iken 30 derecelerde geziyor ama yüke gelince böyle oluyor termal macun yenilesem düzelir mi?

Çok aşırı normal, düzelmesi gereken bir şey yok. %50'de takıl.

Ekran görüntüsü 2023-11-06 232601.png

Kartım Sapphire Pulse RX 6700, fan ayarları bende böyle. Sıcaklıklar ise aynı seninki gibi.

RDR2 oynadım Full ayarlarda bir 40 dakika 73 Max genelde 69 71 arası gitti geldi sanırım iyi gibi ama ekran kartının macunları en son 6 ay önce sıradan bir bilgisayarcıda değişti iyi bir macun alıp değiştirmem bence yararlı olabilir.

Kartı sıfır almadım haliye iade veya değişim durumunun olduğunu sanmıyorum.
Özel fan ayarı yapmanızda fayda var. Afterburner kullanmadan fan ayarı yapmanızı tavsiye ediyorum. Fan ayarı yaparken AMD Adrenalin programının, ekran karıtnın hotspot sıcaklığını baz aldığını da unutmayın. Ölçüm ekranı kısmından hotspot sıcaklığını da görüntüleyin. Bu sıcaklık 90 dereceye geldiğinde fan hızını %50-55 olarak ayarlayın ve 10-15 dakikalık furmark testi boyunca izleyin. Fan yüzdesi de karttan karta değişebiliyor. Siz %50 ayarladığınızda fan hızı daha yüksek gözükebilir furmark testinde. Ona göre aradaki fark kadar düşürüp tekrar test edebilirsiniz. Bu şekilde kararında bir çalışma sıcaklığı yakalayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı