RX 6700 XT sistemde oyunlarda ani takılmalar oluyor

DeepHorizon16

Hectopat
Selamlar arkadaşlar. Dün Poworcolor Red Devil 6700XT ekran kartı aldım. İşlemcim 3600X. PSU Highpower 750W 80+.

2k full ayarlarda istediğim fpslerde oyun oynayabiliyorum lakin özellikle PUBG'de ani takılmalar yaşıyorum sık sık. Aynı durum GTA'da da geçerli. FarCry 5'de hiç bu sorunu yaşamamakla beraber AC Odysey'de çok çok nadiren FPS droptan yine aynı sorunu yaşadım.. Kart 60 derece sıcaklığı geçmiyor. Fanlar %35 de çalışıyor. İşlemci de 45 50 derecelerde geziyor.

Kart çoğu zaman %99'da çalışmıyor bile. Gerek gördüğünde %99'a çıkıyor gibi bir durum var. Driver olarak son çıkan 22.11.2 sürümünü kurdum sisteme. Bu takılma sorunu driver alakalı mı acaba? Nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar. Dün poworcolor Red Devil 6700XT ekran kartı aldım. İşlemcim 3600X. PSU High Power 750W 80+.

2K Full ayarlarda istediğim FPS'lerde oyun oynayabiliyorum lakin özellikle PUBG'de ani takılmalar yaşıyorum sık sık. Aynı durum GTA'da da geçerli. Far Cry 5'te hiç bu sorunu yaşamamakla beraber AC Odyssey'de çok çok nadiren FPS droptan yine aynı sorunu yaşadım. Kart 60 derece sıcaklığı geçmiyor. Fanlar %35 de çalışıyor. İşlemci de 45 50 derecelerde geziyor.

Kart çoğu zaman %99'da çalışmıyor bile. Gerek gördüğünde %99'a çıkıyor gibi bir durum var. Driver olarak son çıkan 22.11.2 sürümünü kurdum sisteme. Bu takılma sorunu driver alakalı mı acaba? Nasıl çözebilirim?

GTA'da FPS'ler kaç ortalama? Ve FPS kaçtan kaça düşüyor.

Selam arkadaşlar. Dün poworcolor Red Devil 6700XT ekran kartı aldım. İşlemcim 3600X. PSU High Power 750W 80+.

2K Full ayarlarda istediğim FPS'lerde oyun oynayabiliyorum lakin özellikle PUBG'de ani takılmalar yaşıyorum sık sık. Aynı durum GTA'da da geçerli. Far Cry 5'te hiç bu sorunu yaşamamakla beraber AC Odyssey'de çok çok nadiren FPS droptan yine aynı sorunu yaşadım. Kart 60 derece sıcaklığı geçmiyor. Fanlar %35 de çalışıyor. İşlemci de 45 50 derecelerde geziyor.

Bende Kingdom Come: Deliverance oynarken yaşamıştım AMD uygulama ayarlarından bir şeyler değiştirip düzeltmistim. Ama şu an hatırlamıyorum ne yaptığımı.

GTA'da FPS'ler kaç ortalama? Ve FPS kaçtan kaça düşüyor.
Dün çok dikkatli test yapamadım üstün körü bir iki oyuna girdim.

gta'da oyundaki tüm özellikleri en üst seviyeye getirdiğimde msaa dahil 45 50 fps veriyordu düştüğünde de 32 35 lere düşüyordu diye hatırlıyorum. araç sürerken story modda. gta yı kaldırdım pc den tekrar kontrol edemiyorum.

RDR2'de 75 85 FPS aralığında herhangi bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. Yine RDR'yi de kaldırdım sistemden.

PUBG de 140 160 FPS lerde ortalama takılma olduğunda 100 105 lere düşüyor yapay zeka antrenman modunda. AMD CHIPSET güncelledim ve arkadaki indirmeleri kapattım sanki biraz azalmış gibi ancak hala oluyor.

odyseyde 75 80 90 FPSlerde genelde, ancak takılma olduğunda 52 lere düştü. Çok nadir oluyor AC'de.

@claus
Sistemi ilk topladığımda 5700XT vardı. 2020 sonlarına doğru kartı sattım. Üstünde idaretenlik HD4670 vardı driversız. Ancak dün ekran kartını almadan önce DDU ile güvenli modda sürücüleri kaldırdım. Temiz kurulum yaptım.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    228 KB · Görüntüleme: 35
  • 2.jpg
    2.jpg
    447,9 KB · Görüntüleme: 30
  • 3.jpg
    3.jpg
    439 KB · Görüntüleme: 27
  • 5.jpg
    5.jpg