Çözüldü RX 6700'lü sistemden gelen ritimli cızırtı sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cls63 v8

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Houston, Texas
Daha fazla  
RAM
Gskill RipjawsV (8x2) 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Kingston 500gb 3500/2100 M.2
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX 6700 10GB
Anakart
Asus Prime a520m-k
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Herkese günaydın. Konuyu açmamak için direndim ama bugün daha fazla sabredemeden konuyu açıyorum. Sistem özelliklerini yazdım zaten.
Sesi içeren bir video aldım ama buraya atamıyorum. Bir yöntem söylerseniz atarım.
Sorunu kısaca açıklayayım. Sadece indirme işlemi yaparken bu ses çıkıyor ve ritimli bir ses. Coilwhine olduğunu sanmıyorum. HDD de yok sistemimde M.2'den de ses çıkamaz diye biliyorum. Önemsiz bir şeyse gönlüm rahat olur ama şu an rahatsızım.

Çözüm
Hocam açıp bakıyorum şimdi.

Hocam ses çok arada sırada çıkıyor ama genelde hep indirme işlemi yaparken kulağıma takıldı.
O zaman anakartınızın onboard LAN chipinde bir coil whine olabilir.İçinde bobin yok diyeceksiniz ama m.2 ssd de sonuçta elektrik ile çalışıyor ve ondan da kaynaklanabilir coil whine. Bu daha olası, çok şiddetli değilse, coil whine sesi dışında zararsızdır.

Ayrıca indirme dışında, oyun yükleme ekranlarında, oyun açılırken, ya da bir veri taşıma işlemi dener misiniz ? Yine gelirse m.2 ssd dir. Değilse LAN yongasından gelebilir.

Hocam açıp bakıyorum şimdi.

Hocam ses çok arada sırada çıkıyor ama genelde hep indirme işlemi yaparken kulağıma takıldı.

Hocam işlemciden geliyor.
Tespit ettiniz mi net şekilde ?
Herkese günaydın. Konuyu açmamak için direndim ama bugün daha fazla sabredemeden konuyu açıyorum. Sistem özelliklerini yazdım zaten.
Sesi içeren bir video aldım ama buraya atamıyorum. Bir yöntem söylerseniz atarım.
Sorunu kısaca açıklayayım. Sadece indirme işlemi yaparken bu ses çıkıyor ve ritimli bir ses. Coilwhine olduğunu sanmıyorum. HDD de yok sistemimde M.2'den de ses çıkamaz diye biliyorum. Önemsiz bir şeyse gönlüm rahat olur ama şu an rahatsızım.
Video buraya eklenebiliyor normalde. Youtube a upload edip linki verebilirsiniz olmadı.

Kusura bakmayın eklemiştim ama eklenmemiş.

Sistemin fanları temizledinizmi yoksa sistemi aldiğinizdan berimi var bu cızırtı.
Hocam sistemi alalı 2 ay oldu zaten tekrar açıp temizlemedim ama baktığımda içinde çok az toz var.

Geri
Yukarı