RX 6800 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

• Konuyu başlatan Dgbkn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 920

Dgbkn

Centipat
Daha fazla  
Sapphire RX6800 ekran kartım var, 32 GB ve Ryzen 5 5600X işlemci bulunuyor, monitörüm 1920:1080p, CS:GO'da 260 FPS alıyorum en yüksek ayarda, BF1'de 150 FPS alıyorum ancak ekran kartı fanları devreye bile girmiyor oyunlarda sadece FurMark ile zorlayınca çalışıyor. Ancak 75 FPS veriyor, bana çok düşük geliyor sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok iyi boş yapmışsınız tebrikler. @NM GRAFIK. O üstteki arkadaşım kartı 6900 XT, 6800'den kat kat daha iyi. 6800 2K için yapıldı o kart ise 4K Ultra için yapıldı. Hatta bazen 8K bile oynayabiliyorsun. 6800 1080P'de ufak darboğaz yapar. Konunun darboğaz ile de hiçbir alakası yok. Bu aldığı FPS'ler normal değil.

Kartı mümkünse garantiye gönderin onlar halletsin. Buradan bir sonuç çıkmayacak gibi.

Dostum birçok konuda 2K çözüm oluyor o kartlarda ben o yüzden yazdım yanlış bir bilgi olduysa affola.

Senin kartınla 6800 bir mi? Zaten o kartla 1080P'yi bırak 2K bile oynama darboğaz yapar.

Alakası yok kartın arızalı büyük ihtimal. Ama sistemde kararsızlık mı var veya ekran kartı mı sorunlu anlamak için FurMark testi 1080p 8X MSAA'de 1 saat çalıştırır mısın?

Deneyeceğim, arıza olduğuna dair hiçbir emare görmedim, dediğim gibi 3 fanda CS'de devreye dahi girmiyor ve sıcaklık Max 56 dereceye çıkıyor kart kendisini zorlamıyor bile, üstelik 2 saat kesintisiz oyuna rağmen, sanki bir ayar varda açınca kart uçacak gibi geliyor ama çözemedim :)

Deneyeceğim, arıza olduğuna dair hiçbir emare görmedim, dediğim gibi 3 fanda CS'de devreye dahi girmiyor ve sıcaklık Max 56 dereceye çıkıyor kart kendisini zorlamıyor bile, üstelik 2 saat kesintisiz oyuna rağmen.

Bu kartı CS zorlamaz hocam zaten. Fakat yine de 1 saat dediğim FurMark testini yapıp fotoğrafını atarsanız sorunu çözmeye çalışırız.

1. olarak FurMark'ta aldığın FPS'in hiçbir önemi yok.

2. olarak CS:GO ve BF1 tamamiyle CPU intensive oyunlar olduğundan dolayı problemin ekran kartıyla asla alakası yok.

Ben de 6900XT kullanıyorum. 5600X kullanırken BF serisinde ortalama 130-140 FPS, Warzone'da 140-150 FPS alırken 7700X'e geçtiğimde BF serisinde 240-250'ye Warzone'da 270-280'e çıktı FPS'im. O zaman benimde mi ekran kartım bozuktu? Hayır. Çünkü bu oyunlar CPU intensive.

1. olarak FurMark'ta aldığın FPS'in hiçbir önemi yok.

2. olarak CS:GO ve BF1 tamamiyle CPU intensive oyunlar olduğundan dolayı problemin ekran kartıyla asla alakası yok.

Ben de 6900XT kullanıyorum. 5600X kullanırken BF serisinde ortalama 130-140 FPS, Warzone'da 140-150 FPS alırken 7700X'e geçtiğimde BF serisinde 240-250'ye Warzone'da 270-280'e çıktı FPS'im. O zaman benim de mi ekran kartım bozuktu? Hayır. Çünkü bu oyunlar CPU intensive.

Enteresan bir yaklaşım, RDR 2 ile deneyip test etmek daha doğru olacak o zaman, henüz zorlayıcı oyun denemedim, teşekkür ediyorum deneyip yazacağım.

Geri
Yukarı