RX 6800 sistem oyunlarda düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Arkadaşlar Valorant'daki düşük FPS'in 2K ile milim alakası yok sıcaklıkları bile görmeden sıfırlayın demişsiniz.
Hocam olay sadece valorant değil, diğer oyunlarda da aldığı fps düşük, öte yandan fpsyi geçtim arkadaşın aldığı sistem benimkiyle aynı olduğu, aynı yerden geldiği için, windowsun stabil olmadığını biliyorum. Sıfırlamasını bu yüzden istedim. Söylediğim diğer ayarlar zaten smart access memoryi aktif edebilmesi için, ilk geldiğin de biosta o ayarlar yapılı olmadığı için açamıyor. Dediğim işlemlerden sonra yine aynı problemle karşılaşırsa zaten farklı çözüm yollarına gidilir.

Hocam olay sadece Valorant değil, diğer oyunlarda da aldığı FPS düşük, öte yandan FPS'yi geçtim arkadaşın aldığı sistem benimkiyle aynı olduğu, aynı yerden geldiği için, Windows'un stabil olmadığını biliyorum. Sıfırlamasını bu yüzden istedim. Söylediğim diğer ayarlar zaten Smart Access Memory'i aktif edebilmesi için, ilk geldiğin de BIOS'ta o ayarlar yapılı olmadığı için açamıyor. Dediğim işlemlerden sonra yine aynı problemle karşılaşırsa zaten farklı çözüm yollarına gidilir.

Bende de aynı sistem var dediğiniz gibi yaptım bende şu an hiç sıkıntı yok bu yöntemi yaparsa düzelir büyük ihtimal.

Hocam olay sadece Valorant değil, diğer oyunlarda da aldığı FPS düşük, öte yandan FPS'yi geçtim arkadaşın aldığı sistem benimkiyle aynı olduğu, aynı yerden geldiği için, Windows'un stabil olmadığını biliyorum. Sıfırlamasını bu yüzden istedim. Söylediğim diğer ayarlar zaten Smart Access Memory'i aktif edebilmesi için, ilk geldiğin de BIOS'ta o ayarlar yapılı olmadığı için açamıyor. Dediğim işlemlerden sonra yine aynı problemle karşılaşırsa zaten farklı çözüm yollarına gidilir.

Öyle değil sorun yok demiyorum ama daha adamakıllı bir şey görmeden sıfırlamasını istemişsiniz. Zaten konu sahibi oyunları indirmenin uzun süreceğini söylemiş.

Öyle değil sorun yok demiyorum ama daha adamakıllı bir şey görmeden sıfırlamasını istemişsiniz. Zaten konu sahibi oyunları indirmenin uzun süreceğini söylemiş.
Evet hocam haklısınız oyunlar sıkıntı olacak ilk bi üşendim ama gerçekten çok kötü performansı veriyordu, düzelsin yeter. Sıfırlama işi tamam akşama doğru da diğer şeyleri halledeceğim bakalım inşallah düzelir

Bende de aynı sistem var dediğiniz gibi yaptım bende şu an hiç sıkıntı yok bu yöntemi yaparsa düzelir büyük ihtimal.
Çok sevindim hocam bakalım inşallah benimki de düzelir.

Hocam benmi anlatamıyorum bilemedim, windowsun stabil olmadığını söylüyorum, sen sorun farklı diyip sorunu bulsan bile ne yapsan da formatlanması gerekiyor, herşey düzgün olsa bile stabil olmayan bir Windows ile bilgisayarı nasıl kullanacaksınız? Giden oyun olsun, performans sız bir bilgisayar kullanmak daha mı iyi? Ayrıca diğer arkadaşın sorunu da çözülmüş.

Hocam benmi anlatamıyorum bilemedim, windowsun stabil olmadığını söylüyorum, sen sorun farklı diyip sorunu bulsan bile ne yapsan da formatlanması gerekiyor, herşey düzgün olsa bile stabil olmayan bir Windows ile bilgisayarı nasıl kullanacaksınız? Giden oyun olsun, performans sız bir bilgisayar kullanmak daha mı iyi? Ayrıca diğer arkadaşın sorunu da çözülmüş.
Hocam şimdi AMD Adrenalin indireceğim de bi bakar mısınız hangisinden indireyim sizce alttan kendi ekran kartımı mı seçip indiriyim yoksa üst kısımdaki yerden direk hazır full kurulumdan mı indireyim

Dosya Ekleri

• AMD.png
    AMD.png
    71,8 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı