RX 6800 XT sistemde oyunlarda anlık takılmalar

Yankı Ocaklı

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521526685
RTX 2080 kullanıyordum. RX 6800 XT'ye geçtim bazı oyunlarda takılmaya başladı. Örnek vermek gerekirse; RDR2 de gram takılma yapmayan bilgisayar Dead by Daylight'ta veya Dying Light 2 de yapıyor. Geçisten önce hiçbir oyunda olmuyordu. Şahsi fikrim i7-7700K kullanıcısı olduğumdan işlemcinin zayıf gelmesiyle alakalı ama sizin de fikrinizi öğrenmek istedim. İlgilenirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam aynı sorunu RX 6700 XT + R5 5500 sistemde yaşadım OC yapınca düzelmişti ama şu an R5 5600'e geçtim satıp.

İşlemciye OC yapınca orası önemli.

1080P'de kullaniliyorsunuz sanirim, o islemciyle normal. Ya islemci yukseltilmeli ki bu da tam bir cozum olmaz, ekran kartiniz 1440p gucunde, 1080p'de daha az kullanilir. Ya da 1440p monitor almaniz lazim ki onda bile tam besler mi bilemiyorum. %1 ve %0.1 FPS degerleriniz buyuk ihtimalle dusuktur. Bir bakabilirsiniz. AMD'nin son driver surumunde degilseniz ona gecebilirsiniz drop sorunlarinin azaldigi soyleniyordu.

1080P'de kullaniliyorsunuz sanirim, o islemciyle normal. Ya islemci yukseltilmeli ki bu da tam bir cozum olmaz, ekran kartiniz 1440p gucunde, 1080p'de daha az kullanilir. Ya da 1440p monitor almaniz lazim ki onda bile tam besler mi bilemiyorum. %1 ve %0.1 FPS degerleriniz buyuk ihtimalle dusuktur. Bir bakabilirsiniz. AMD'nin son driver surumunde degilseniz ona gecebilirsiniz drop sorunlarinin azaldigi soyleniyordu.
vsr 2k işimi görür mü

Evet çözülür. 7700k 4 çekirdek bir işlemci ve mimari olarak çok eski.

Teşekkürler.

1080P'de kullaniliyorsunuz sanirim, o islemciyle normal. Ya islemci yukseltilmeli ki bu da tam bir cozum olmaz, ekran kartiniz 1440p gucunde, 1080P'de daha az kullanilir. Ya da 1440p monitor almaniz lazim ki onda bile tam besler mi bilemiyorum. %1 ve %0.1 FPS degerleriniz buyuk ihtimalle dusuktur. Bir bakabilirsiniz. AMD'nin son driver surumunde degilseniz ona gecebilirsiniz drop sorunlarinin azaldigi soyleniyordu.

R5 5600 işlemci ile bu ekran kartı 1080p de böyle takılma gibi sorunlar yaşatır mı?

Geri
Yukarı