RX 6800XT sistemde oyun oynarken görüntü gidiyor

DeadPool15

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Sistem özelliklerim şu şekildedir: i9 12900KS işlemci, RX 6800XT ekran kartı ve 64GB DDR5 6000MHz RAM. Win11 Ayrıca monitörüm LG 4k 144hz.

Bu sorunu Resident Evil 2 Remake ve Assassin's Creed Odyssey oyunlarında yaşadım. Diğer oynadığım oyunlar olan Dead by Daylight ve CS:GO'da böyle bir sorunla karşılaşmadım. Oyunu açtıktan bir süre sonra ekran kapanıyor ve "No Signal" hatası alıyorum. Kasa hala çalışır durumda oluyor ve bilgisayarı sadece kasanın reset düğmesine basarak açabiliyorum. Bu sorunla karşılaştığımda MSI Afterburner ile sıcaklıklara baktığımda bir sorun gözükmüyor. Ayrıca RAM'leri 4800MHz hızında kullanıyorum, daha yükseğini işlemcim desteklemiyor. Ayrıca driverlarımın hepsi ve Windows güncel. Yardımlarınızı bekliyorum.

PSU, soketler, kablo, VBIOS, slot, güç bağlantı şekli, bunların hiçbirinde sorun yoksa, ihale ekran kartına kalıyor, bu kartı başka bir sistemde denemeniz lazım, ancak bu şekilde sorun tespit edilebilir.

Anladım teşekkürler deneme fırsatım olursa haber edeyim.

PSU, soketler, kablo, VBIOS, slot, güç bağlantı şekli, bunların hiçbirinde sorun yoksa, ihale ekran kartına kalıyor, bu kartı başka bir sistemde denemeniz lazım, ancak bu şekilde sorun tespit edilebilir.

Sorunun ekran kartı kısmını çözdük sanırım DisplayPort kablosunu değiştirdik ve 15 dakika falan daha fazla oynamayı başardım ama tekrar görüntü gitti reset tuşundan yeniden başlatınca CPU temperature error verdi, 3'lü MSI sıvı soğutma var işlemcide, eğer sıkıntı işlemcinin ısınmasıysa bu işte bir gariplik var. Biraz sıcaklık testi daha yapıp tekrar konuya güncelleme ekleyeceğim.

Prime 95 isimli program ile test ettim ve testi başlattıkdan birkaç saniye sonra 90 derecenin üzerine çıkıyor.

Son düzenleme:
Güncelleme: İşlemci termal macununu değiştirdik, hâlâ oyun oynarken 90 derecenin üzerine çıkıyor. Kullandığım sıvı soğutma modeli MSI MAG CoreLiquid 360R V2. Bu arada kasamızın modeli de Thermaltake View 51 TG ARGB.

Güncelleme: İşlemci termal macununu değiştirdik, hâlâ oyun oynarken 90 derecenin üzerine çıkıyor. Kullandığım sıvı soğutma modeli MSI MAG CoreLiquid 360R V2. Bu arada kasamızın modeli de Thermaltake View 51 TG ARGB.

Hocam bu sorunu nasıl cozdunuz? Bende de benzer bir sorun var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı