RX 7700 XT DDR4 sisteme 30 bin TL verilir mi?

Bütçeniz 30k ve kaç taksit yapmak istiyorsunuz söyler misiniz ona göre bir şey uydurucam.

Normal de 30du ama yakın zamanda bir sorun yaşadım ve bütçeyi 20-25'e kadar düşürmek zorunda kaldım. Şu an şu 3 sistem arasında gidip geliyorum.

Alttaki olanı dün açılan konudan biliyorsunuz sanırım. 5600'e yükseltilebiliyor fiyatı 17bin.
Bu üç bilgisayarıda +3bin TL ödeyerek 6-7-8 taksite sahip olabiliyorum.
Yani RX6750 25 civarı geliyor.
4060 22-23 arası.
Diğeri de 20 civarı.

Sinerji'yi zorlamamın sebebi oranın taksit imkanı daha iyi. Ya bunlardan birini alacağım ya da fırsat beklemeye devam. Vade farkı yüzünden oluşan zararı kafamda sildim attım gibi bir şey oldu. Çünkü neredeyse her site 4k ya yakın vade farkını koyuyor. Hatta sinerji vadeleri güncelledi sanırım normal de daha ucuzdu. Kargo bedeli de zamlanmış.

Normal de 30du ama yakın zamanda bir sorun yaşadım ve bütçeyi 20-25'e kadar düşürmek zorunda kaldım. Şu an şu 3 sistem arasında gidip geliyorum.

Alttaki olanı dün açılan konudan biliyorsunuz sanırım. 5600'e yükseltilebiliyor fiyatı 17bin.
Bu üç bilgisayarıda +3bin TL ödeyerek 6-7-8 taksite sahip olabiliyorum.
Yani RX6750 25 civarı geliyor.
4060 22-23 arası.
Diğeri de 20 civarı.

Sinerji'yi zorlamamın sebebi oranın taksit imkanı daha iyi. Ya bunlardan birini alacağım ya da fırsat beklemeye devam.
Eğer bütçemi sonuna kadar kullanayım yakın zamanda yükseltme yapmam diyorsanız RX 6750XT alın 4060'a kıyasla DLSS ve FG'siz %40 gibi fazla performans veriyor. Hem kendimi zorlamayayım hem bu taksitler bitince yükseltme yaparım diyorsanız en son attığınız sistemi dediğiniz yükseltmeyi yaparak alabilirsiniz hatta anakartı da B550'ye çekerseniz uzun yıllar yükseltme yaparak kullanabileceğiniz bir sistem olur. İki tercihte gayet mantıklı ve üzmeyecek tercihler.

Eğer bütçemi sonuna kadar kullanayım yakın zamanda yükseltme yapmam diyorsanız RX 6750XT alın 4060'a kıyasla DLSS ve FG'siz %40 gibi fazla performans veriyor. Hem kendimi zorlamayayım hem bu taksitler bitince yükseltme yaparım diyorsanız en son attığınız sistemi dediğiniz yükseltmeyi yaparak alabilirsiniz hatta anakartı da B550'ye çekerseniz uzun yıllar yükseltme yaparak kullanabileceğiniz bir sistem olur. İki tercihte gayet mantıklı ve üzmeyecek tercihler.
Anladım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı