RX 7900 GRE sisteme 750W yeter mi?

İsterseniz Ryzen 5 7600 alın, bende X versiyonu var 105W yazıyor, X olmayan versiyonu 65W. 7600 yokken X almıştım da normal versiyonu da yakın performans veriyor diyorlar.

Hocam bende araştırdım ama özellikle rekabetçi, Online oyunlarda bariz fark oluyor ya bende genelde o tarz oyunlar oynadığım için 7600X almaya karar verdim ekran kartı odaklı oyunlarda da 10 FPS'ye kadar fark oluyor.

İsterseniz Ryzen 5 7600 alın, bende X versiyonu var 105W yazıyor, X olmayan versiyonu 65W. 7600 yokken X almıştım da normal versiyonu da yakın performans veriyor diyorlar.

Bunda bir sorun yok istediği zaman BIOS içerisinden 65W sabitleyerek eco modda kullanabilir. Bütçe varsa X modeli alması daha mantıklı.

Bunda bir sorun yok istediği zaman BIOS içerisinden 65W sabitleyerek eco modda kullanabilir. Bütçe varsa X modeli alması daha mantıklı.
Çok performans farkı varmı peki, ben göremedim de aldığım zamanda x vardı sadece, x olmayan olsa onu tercih ederdim daha uygun.

Çok performans farkı var mı peki, ben göremedim de aldığım zamanda X vardı sadece, X olmayan olsa onu tercih ederdim daha uygun.

Eco mode dediğimiz olay işlemcinin çoklu çekirdek performansını etkiliyor aslında. Oda render video editlemek gibi olaylarda daha etkili. En büyük avantajı ne dersen eco mode aldığında 10 dereceye kadar ısı farkı oluyor işlemcide. Ama tek çekirdek performansında bir değişim olmadığı için oyunlarda herhangi bir etkisi yok.

Bu yeterli olur o zaman

800W olanı 1₺ daha ucuz alacaksanız onu alın. High Power 600W 80+ Bronze PSU'yu 12 yıldır kullanıyorum sağlam üründür High Power.

Yeni konular

Geri
Yukarı