RX 7900XTX ve R5 5600 sistem vs RTX 4070 Ti ve R5 7600X sistem

O zaman yakın zamanda bu kartlı bir sistem toplayıp size göstermek isterim.
Forumda herkes sizi ekliyor bu konulara. O zaman da fikrinizi belirtirseniz çok sevinirim :)
Mesela 7900XTX karta işlemci Intel mı Ryzen AMD mi olmalı?

7000 serisi bir işlemci daha iyi olur.

Hocam AM4 Olsa ciddi fark yaratır mı?
AM5 Sistem toplamak 40k minimumdan başlatıyor :(

5800x3D de tercih edilebilir ama 7600 daha ucuza geliyor ya da daha ucuz bir tercih isterseniz 5700X'te düşünülebilir

5800x3D de tercih edilebilir ama 7600 daha ucuza geliyor ya da daha ucuz bir tercih isterseniz 5700X'te düşünülebilir
Pardon benim cahilliğime geldi. Siz 7000 serisi diyince ben Ryzen 7 Modellerine baktım ve otomatik olarak AM5 Sistem topladım. O da otomatikman ddr5 bütçesine gitti ana kart-ram vs olarak.
ryzen 5-7600 am4 olarak toplanabilir mi ?

Pardon benim cahilliğime geldi. Siz 7000 serisi deyince ben Ryzen 7 Modellerine baktım ve otomatik olarak AM5 Sistem topladım. O da otomatikman DDR5 bütçesine gitti anakart-RAM vs olarak.
Ryzen 5-7600 AM4 olarak toplanabilir mi?

Maalesef hocam AM5 sadece DDR5 destekliyor.

Maalesef hocam AM5 sadece DDR5 destekliyor.
Yok bu işin içinden çıkamıyorum o zaman.
Bu foruma hiç bulaşmasaydım 3060Tİ almıştım şimdiye kadar :)
Ama o kadar çok okudum ki insanların 3080Tİ bile beğenmediklerini görünce artık sistem toplayamıyorum. Zaten bilgim kısıtlı hepten karman çorman oldu. 30-35Bin bütçe gözümde çöp gibi gözükmeye başladı :(

Yok bu işin içinden çıkamıyorum o zaman.
Bu foruma hiç bulaşmasaydım 3060Tİ almıştım şimdiye kadar :)
Ama o kadar çok okudum ki insanların 3080Tİ bile beğenmediklerini görünce artık sistem toplayamıyorum. Zaten bilgim kısıtlı hepten karman çorman oldu. 30-35Bin bütçe gözümde çöp gibi gözükmeye başladı :(
Hocam forumlarda A ürünü iyi midir diye sorsanız "hayır B al" derler. B iyi mi diye konu açsanız " berbat, C'den başkasını tercih etme" derler. Bu böyle sonsuza kadar gider. Açın Youtube'dan benchmark izleyin, özellikle HUB, Gamers Nexus gibi kanalların cost per frame grafiklerine bakın emin olun daha iyi bir fikriniz olur.

Hocam forumlarda A ürünü iyi midir diye sorsanız "hayır B al" derler. B iyi mi diye konu açsanız " berbat, C'den başkasını tercih etme" derler. Bu böyle sonsuza kadar gider. Açın Youtube'dan benchmark izleyin, özellikle HUB, Gamers Nexus gibi kanalların cost per frame grafiklerine bakın emin olun daha iyi bir fikriniz olur.
Hocam ben çok ciddi bir içerik üreticisi, yayıncı hatta oyuncu bile değilim. 15 senedir kötü sistemlerde loading ekranlarında bekleyerek fıtık olmuş, oyunlarda crash yiyip birdenbire masaüstüne dönmüş ortalama üstü bir oyuncuyum.
Tek isteğim artık reflekslerim ölmeden :) rahatça yukarıda bahsettiğim sorunları yaşamadan "aa şu oyun çıkmış hemen deneyeyim" diyebileceğim ve bunu5-6 sene sağlayacak bir sistem toplamak.
3060Tİ ile çakıp geçecektim şu anda 4070Tİ olsa ne güzel olur diye deli gibi dolaşıyorum.
Ramlerde CL olayını araştırdım öğrendim şimdi CL36 Ram beğenmiyorum.
DDR5 Nedir bilmezdim şimdi DDR4-AM4 beğenmiyorum.
Vram nedir bilmezdim okuya okuya fikir sahibi oldum şimdi 8gb ekran kartını beğenmiyorum.
(Öyle harry poter son oyununda falan da gözüm yok ayrıca -genelde o oyun üzerinden kıyaslanıyor ekran kartları falan- )

O nedenle bahsettiğiniz benchmarklar falan inanın bana karmakarışık şeyler olacak gelecek.
Düz adam modunda "aman çok ısınmasın, aman beğendiğim oyunda beni mahçup etmesin, hızlı olsun oyunlarda,geçiş ekranlarında, bazı oyunları 2k da oynayabileyim[4k da gözüm bile yok]" Tek derdim bu.
Moralim de bozuldu 30-35bin bütçeyi hiçbir şeye yetiremiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı