RX460 Oyunlarda Drop Sorunu

mehmetbey3466

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. i5-2400 işlemciye sahibim. Sapphire RX460 4 GB ekran kartım var. Çoğu oyunda FPS düşmesi yiyorum. En yüksek ayarlarda da en düşük ayarlarda da aynı FPS alıyorum hemen hemen ama atıyorum yeni çıkan Call of Duty'de 60 FPS alıyorum ve drop yiyor FPS. 60 FPS alırken de akıcılık hissi vermiyor. Sebebi ne olabilir? Çoğu oyunda böyle. 4 GB DDR3 1333MHz RAM var. RAM'dan kaynaklı olabilir mi?

Eger bir tane RAM varsa ondan kaynakli olabilir onun disinda arkaplanda acik olan uygulamalar da etkiliyor olabilir.
tek slot ram

4 GB RAM ile CoD oynamayı bırakın internette gezinmek bile işkence. 4 GB RAM daha almanız lazım.
aynen öyle
Darboğaz yok gibi görünüyor ramlerin eski, 1333MHZ kullanan kaldı mı bilmiyorum. Ram eski oyun yeni olunca doğal olarak bir şeyler ters gidiyor.
haklısın 4GB Ram daha alsam 1333mhz düzelirmi sizce.

CS 1.6 da bile 30 fps alıyorum pubg lite de 200 küsüratlı alıyorum uçaktan atlarken felan 30 felan düşüyor 60-100 felan kasma hissi oluyo bende RAM yada hdd den kaynaklı diye dünüyordum yardımlarınız için teşekkür ederim.
4+8 yap RAM'lerini düzelir. Doldur boşalt işlemi belli süre içinde RAM' i ısıtır ve RAM kaynaklı drop yemeye başlarsın.
Anakartının modelini öğren maksimum kaç mhz ram destekliyor öğren ve sonra o mhz'de 8 gb ram al sorun kalmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı